З 1 січня 2016 року українцям будуть видавати пластикові внутрішні ID-паспорти.
Як пише "Сегодня", паперові документи на пластикові планують замінити всім громадянам України поступово, за 5 років.
— ID-карти видаватимуть з 14-ти років, а не з 16-ти, як раніше
— Особи, яким потрібно замінити паспорт з об’єктивних причин (досягнення 25 або 45 років), не потрібно буде платити за новий документ. Для громадян, які роблять заміну вимушено, ця послуга буде платною.
— Отримати ID-картку можна буде не тільки за місцем реєстрації (прописки), але і в будь-якому паспортному столі або центрах надання адмінпослуг.
— ID-картку можна буде оформити за 10 днів.
— У 2016-2020 роках будуть дійсні і паперовий, і пластиковий внутрішній паспорти.
— Переваги ID-картки: більш досконалий захист і можливість отримання з часом адмінпослуг через інтернет, без черг.
— Інформація, яка міститься в ID-картці. Там не буде інформації про укладення шлюбу і місце проживання. Уся інформація (фото, ПІБ тощо), яку можна побачити на ID-картці, продублюють в зашитий у неї чіп, як зараз у закордонних паспортах. Туди ж, за бажанням власника, можна внести відбитки пальців і цифровий підпис. Однак люди можуть відмовитися від останнього, зробивши про це помітку на самій картці
— Ціна ID-картки, за оцінками експертів МВС, становитиме до 200 гривень.
— ID-карта дійсна 10 років з моменту видачі.
НАВІЩО ID-КАРТКА 14-ЛІТНЬОМУ
Видача паспортів з 14 років, а не з 16, як зараз, є міжнародною практикою, так як з 14-річного віку настає часткова дієздатність громадянина. Як пояснив юрист Василь Мірошниченко, за законом в 14 років людина може самостійно вчиняти дрібні побутові юридичні дії, наприклад, вибрати місце проживання, знімати зі свого рахунку невеликі суми грошей. Зараз за неї, наприклад, питання проживання вирішують батьки і суд, що не завжди збігається з бажанням підлітка (після розлучення батьків син хоче жити у батька, а суд вирішує, що він повинен жити у матері).
При втраті або розкраданні паперового паспорта новий видають зазвичай протягом місяця, громадянин при цьому платить штраф 34-51 грн і мито 85 коп.