Logo
7 Липня 2017, 19:00

Унікальні "ґратки" на Труша: у Франківську вперше реставрували старовинні металеві двері (ФОТО)

Відреставровані двері встановили у будинку на вулиці Труша, 4. Камениця – у кварталі пам'яток в середмісті Івано-Франківська.

1

Відновленням унікальних металевих дверей з будинку на вулиці Труша, 4 займався відомий у місті коваль, організатор щорічного фестивалю ковальської майстерності в Івано-Франківську, голова ГО "Свято ковалів" Сергій Полуботько.

КУРС писав, що Сергій Полуботько відгукнувся на пропозицію громадської активістки, засновниці ініціативи "Франківськ Який Треба Берегти" Марії Козакевич у соцмережі.

Будинок на Труша, 4 – пам'ятка архітектури 1930-х років, належить до польського функціоналізму. Це дуже оригінальні і насправді унікальні для міста металеві двері на найкоротшій і найвужчій вуличці міста з розкішним виглядом на ратушу, анонсувала проект Марія Козакевич.

Сьогодні відреставровані двері повернули на місце – у пам'ятку.

Фінансували реставрацію частково мешканці будинку, частково свідомі підприємці, які працюють поруч.

Щоби дозбирати гроші, Марія Козакевич розробила листівки з фотографіями старовинних дверей Франківська. Вартість листівки – 20 грн, їх можна придбати у закладах на вулиці Труша. Зокрема у кав'ярні "Говорить Івано-Франківськ".

2

3

4