Нещодавно профі й новачки IT-сфери зібралися на конференції UniversITy 2015 від AIESEC у бізнес-центрі «Інком», аби провести час на 2-денній тусовці для справжніх хакерів. Чому варто працювати в галузі IT, де брати досвід роботи та чому кодити − це цікаво? Відповідали й показували запрошені експерти.
Роман Севастьянов − 19-річний IT-шник і software developer у Paymentwall, який займається програмуванням із 13 років, запропонував учасникам конференції поступову інструкцію, як почати кар’єру айтішника.
Почніть свою роботу в IT з подолання перешкод. Завжди щось заважатиме вам плідно працювати, тому приберіть усе зайве з вашого життя й відкиньте всі відмовки:
Розібралися з усім, що заважає роботі? Наступний крок − визначити сферу програмування та поставити мету. Задайте ціль і дедлайн її виконання. Наприклад, якщо ви новачок, то змусьте себе написати якусь легку програму за місяць. Хай це буде який-небудь додаток для дітей або гра на логіку. Нехай у роботі помічниками також стануть ваші знання, мотивація, пошуковик і YouTube-канали з освітніми відео про IT.
Постійно відвідуйте різні хакатони й IT-конференції. Це хороший шанс познайомитися з корисними та цікавими людьми. Можливо, саме на такому заході ви зустрінете роботодавця своєї мрії або колегу по новому проектові.
Використовуйте для профрозвитку різні сайти та портали. Вони допоможуть вам збільшити результативність своєї роботи. Наприклад, GitHub дає можливість розвивати і створювати свої IT-проекти за допомогою інструментів програмування, статистик і відкритого обговорення своїх досягнень з іншими користувачами сайту.
Слухайте різні освітні відео. Підпишіться на YouTube-канали відомих IT-шників. У своїх блогах вони часто дають потрібні поради й пояснюють незрозумілі програми та інструменти кодування.
Більшість вважає, що досягти успіху можна лише виїхавши за кордон.Там і зарплати більші, і великий дім із машиною буде, і щастя повні штани на додачу. Проте, якщо порівняти, як живуть наші програмісти за кордоном та в Украніі, виявиться, що залишитися тут не тільки патріотично, але й раціонально.
Порівняйте хоча б життя у США, економічно розвиненому Китаї та Києві:
Це, звичайно, не означає, що життя за кордоном жахливе, що не треба навіть намагатися протиснутися на зарубіжний ринок. Просто перед тим, як уявляти собі облаштування власного офісу в центрі Нью-Йорка, зважте всі «за» та «проти». Створити свій IT-бізнес або знайти високооплачувану роботу програмістом в Україні можна.
І домогтися досить непоганих успіхів теж. Головне, не прив’язуйте себе до одного місця. Працюйте не на виплачування кредитів за житло чи інші побутові речі, а на себе, заради свого ж задоволення.
Джерело: Studway Фото: stock-up.