Logo
26 Червня 2019, 19:59
Теги: Уряд, тарифи

Уряд хоче обмежити верхню межу тарифу на тепло

Уряд ініціює рішення про обмеження максимального розміру тарифу на тепло в містах обласного значення 1400 гривнями за 1 гігакалорію. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду, пише УНН.

"Сьогодні ми ухвалимо рішення про те, що на підставі економічних розрахунків, які були проведені, ми знаємо, що тарифи, які включають абсолютно все, вони не можуть бути більшими за 1400 грн за 1 гігакалорію. І рішення про обмеження дасть можливість добитися економії у платіжках", - зазначив Прем'єр.

За його словами, в Україні не всі мери розуміють структуру формування тарифу, а деякі з них стають заручниками ситуації.

При цьому міністр юстиції Павло Петренко додав, що переплати за тепло сягають 400 грн за 1 гігакалорію, які привласнюють собі підприємства ТКЕ і "місцеві князькі", які виводять ці гроші в офшори.

"Пропонується рішенням уряду у сфері, яка є монопольною, а це є питанням місцевих монополій, тому пропонується ввести ціну, яка є економічно обґрунтована для місцевих постачальників. Ця ціна пропонується 1400 грн за 1 гігакалорію при наявності лічильника і 35 грн за 1 квадратний м при відсутності лічильника", - додав міністр.

Таким чином, жителі окремих міст зможуть платити за опалення на 40% менше.

При цьому віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко додав, що в тариф на тепло, у тому числі закладені кошти на тепломодернізацію і на погашення кредитів, зокрема, ЄБРР, і у випадку обмеження тарифу окремі підприємства не зможуть розраховуватись по тарифах.