Logo

Уряд пропонує передбачити кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів

Нещодавно, Уряд схвалив розроблений фахівцями МОЗ проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень".

Законопроект поданий на реєстрацію до Верховної Ради України, інформує Урядовий портал.

"Життя та здоров’я людей - найважливіше для держави. Ми маємо зробити все потрібне для їхнього захисту, особливо в умовах пандемії. Цей законопроект посилить відповідальність за внесення неправдивих медичних даних про проведене щеплення і забезпечить зовсім інший рівень відповідальності за маніпуляції з довідками про щеплення. Ми виконуємо рішення РНБО схвалене Указом Президента України щодо посилення відповідальності за підроблення документів про вакцинацію, у тому числі електронних", — зауважив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він пояснює, що лише дійсно зроблене щеплення запобігає ускладненням, тяжкому перебігу та смерті від COVID-19. Фейкові папірці чи підробка даних в електронній системі ніяк не допоможе вам при зустрічі із коронавірусною інфекцією.

Як зазначає Управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради, Кримінальний кодекс України пропонується доповнити статтею 321-1 такого змісту:

"Стаття 3211. Незаконні дії з документами, що стосуються проведення профілактичних щеплень

1. Використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, — караються штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до відповідної медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, — караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

3. Виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, — караються штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.".

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне.