Logo
24 Вересня 2020, 20:29
Теги: Карпати

Уряд схвалив законопроєкти щодо розвитку Карпатського регіону

Уряд схвалив законопроєкти щодо розвитку Карпатського регіону.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, пише Типовий Франківськ.

Вчора, 23 вересня Уряд розглянув та схвалив проєкт Закону України «Про приєднання до Протоколу про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат».

«Карпатська конвенція є основою для регіонального, національного та транскордонного співробітництва, платформою для розробки та реалізації спільних політик, стратегій, програм і проєктів з охорони природи та збалансованого розвитку Карпатського регіону», - зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Так, у рамках конвенції уже підписані і діють протоколи про збереження і стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття, стале управління лісами, сталий транспорт та сталий туризм.

Крім того, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський представив на засіданні Уряду проєкт Закону «Про ратифікацію поправки щодо нової статті 12 до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат».

Нова стаття зобов’яже Сторони проводити політику, спрямовану на адаптацію до змін клімату, пом’якшення наслідків цих змін у всіх секторах, здійснювати комплексні заходи для зменшення ризиків та мінімізації негативних наслідків зміни клімату, особливо екстремальних погодних явищ.

«На сьогодні зміна клімату є однією з найбільш актуальних проблем, що постала перед людством. Цей процес набув такого масштабу, що починає загрожувати соціально-економічному розвитку багатьох регіонів і навіть цілих країн. Держави мають прийняти низку не лише законодавчих, а й імплементаційних заходів з адаптації до змін клімату, що засвідчать про серйозність їх намірів, відповісти на цей виклик глобалізації», - зауважив Роман Абрамовський.