Logo
4 Листопада 2021, 18:34

Уряд спростив отримання допомоги вагітним і породіллям через Портал «Дія». Що варто знати

Уряд прийняв рішення щодо спрощення порядку отримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінками, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Йдеться про жінок, які не працюють або зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, жінки звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації, аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки закладів професійної (професійно-технічної) тощо.

Повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Тепер для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами замість довідки в паперовій формі використовуватиметься інформація про сформований у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії “Вагітність та пологи”.

За відсутності технічної можливості скористатися порталом “Дія” залишається можливість призначення допомоги на підставі відповідної довідки в паперовій формі.

У Мінсоцполітики звертають увагу, що остаточний перехід на призначення допомоги без подання довідки у паперовій формі відбудеться після запровадження електронної взаємодії порталу “Дія” з Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.

За інформацією Мінсоцполітики, спрощеною процедурою отримання допомоги щомісячно скористається близько 14 тисяч жінок.

Жінки у зв’язку з вагітністю або пологами мають право на грошові виплати на період декрету, які становлять 25% розміру прожиткового мінімуму для непрацездатної людини (з 1 грудня 2021 року ця сума становить 2 749 грн).

Декретна відпустка становить 126 днів — 70 днів до пологів і 56 днів після них. У разі ускладнень або народження більше ніж однієї дитини відпустку можуть збільшити до 140 днів.

 

Фото з відкритих джерел