Logo

Уряд упорядкував розміри підвищень посадових окладів та доплат за окремі види педагогічної діяльності

На Урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2021 року №1391  «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти». Документ набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Цією постановою Уряд зупинив до 31 грудня 2022 р. дію  постанови від 10 липня 2019 р. №822, якою передбачено суттєве підвищення розмірів заробітної плати педагогам з 1 січня 2022 р., що потребувало додаткових видатків з місцевих бюджетів в обсязі близько 60 млрд грн. Асоціація міст України неодноразово зверталася до центральної влади щодо необхідності забезпечення відповідним фінансовим ресурсом підвищення заробітних плат педагогів, передбачних постановою 822.

Прийнята урядова постанова №1391 зберігає чинні розміри та умови встановлення підвищень посадового окладу (ставки заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності, упорядкувавши в одному нормативно-правовому акті діючі на сьогодні умови та привівши термінологію у відповідність до освітнього законодавства. Відповідно визнаються такими, що втратили чинність постанови, які до цього часу врегульовували розміри підвищень посадових окладів та доплат в освітній сфері:
     - від 25 серпня 2004 р. №1096 “Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності” ;
     - від 20 квітня 2007 р. №643 “Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки”;
     - від 14 лютого 2018 р. № 72 "Про внесення змін у додаток до постанови Уряду від 25 серпня 2004 р. № 1096";
     - пункт 4 змін, що вносяться до постанов, затверджених постановою Уряду від 29 липня 2020 р. № 672.
 
АМУ звертає увагу, що реалізація окремих норм постанови №1391 прогнозовано потребуватиме додаткових видатків з місцевих бюджетів:
     • щонайменше 400 млн грн для здійснення 20% доплати керівникам закладів освіти та їх заступникам за організацію навчання осіб з особливими освітніми потребами (при створенні трьох і більше інклюзивних класів);
     • близько 100 млн грн для підвищення окладу за педагогічне звання «Вихователь-методист» у закладах дошкільної світи на 5%, порівняно з існуючим.
 
Слід зазначити: хоча прийнятий акт безпосередньо стосується функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, до Асоціації міст України проєкт постанови на погодження не надходив.

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване