Logo
15 Квітня 2020, 11:17

Уряд відновлює державне регулювання цін на соціальні продукти на час карантину

Кабінет міністрів України відновлює державне регулювання цін на низку соціальних продуктів та медичних виробів. Це регулювання триватиме до закінчення карантину.

Про це повідомив голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко, пише Громадське.

За його словами, державне регулювання цін має запрацювати з 15 квітня 2020 року та буде поширюватися на 10 продуктів, 8 лікарських засобів та 2 медичні товари.

«Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування», — пояснив Дорошенко.

До переліку товарів, на які регулюватимуть ціни, увійшли: гречка, цукор, борошно пшеничне, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5%, мінеральна вода без газу, медичні маски та рукавиці.

«Вважаю це дієвим механізмом впливу на цінову ситуацію в країні та початок м’якого регулювання за європейським зразком. Для прикладу во Франції під регулювання підпадає декілька тисяч найменувань продуктів», — додав він.

Зазначимо, що державне регулювання цін на соціальні продукти діяла в Україні до 2017 року. Тоді держава регулювала розмір торговельної націнки, яку могли встановлювати магазини на продукти так званої соціальної групи.