Logo

Уряд встановив тимчасове державне регулювання цін на пальне, проте не на все - Держпродспоживслужба

Уряд запровадив державне регулювання цін на пальне.

Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Фанківській області.

Як зазначається, 14 травня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 474 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 і від 9 грудня 2020 р. № 1236», якою запровадив державне регулювання цін на бензини автомобільні та дизельне паливо.

Відповідно до вказаної постанови, встановлено граничний рівень торговельної надбавки на період карантину в розмірі – не більше 7 гривень з урахуванням ПДВ, що нараховується до середньої вартості 1 літра дизельного палива; не більше 5 гривень з урахуванням ПДВ, що нараховується до середньої вартості 1 літра бензинів автомобільних.

Середня вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних визначається Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на підставі розрахунків НАК «Нафтогаз України» і оприлюднюється на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щомісяця до 3, 13 і 23 числа.                              

Втім, як зауважили у Держпродспоживслужбі, дія постанови Уряду поширюється не на всі види автомобільного пального, а, відповідно до роз’яснення Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, - лише на автомобільні бензини та дизельне паливо, включені до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», тобто лише на бензин марки А-92 та А-95, а також на дизельне пальне.

При цьому під максимальна торгівельна надбавка не встановлюється на «брендове преміальне» пальне з покращеними показниками якості та позначення (маркування) якого включає певну торгову марку (товарний знак), що пропонується на автозаправних станціях для автомобілів преміум сегменту за вищою ціною ніж соціально значуще пальне.