Кабінет Міністрів підтримав рішення про збереження ціни на електроенергію для українців на рівні 1 гривні 68 копійок за кіловат/годину після 31 березня 2021 року.
Таке рішення уряд ухвалив 25 березня, повідомляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль, пише Громадське.
Він зазначив, що державна компанія «Енергоатом» продовжить поставляти електроенергію для людей за поточною ціною. На котрий період, Шминаль не уточнив.
Водночас, за його словами, уряд дозволив компанії «повноцінно працювати на ринку». Це, мовляв, дасть «Енергоатому» можливість отримувати необхідні кошти для ремонтів, модернізації та безпечного функціонування атомних електростанцій.
«Питання тарифів, розвитку енергетичних ринків та конкуренції на них постійно залишається на нашому (урядовому — ред.) порядку денному», — додав Шмигаль.
Що передувало?
З першим днем нового року в Україні перестав працювати пільговий тариф на електроенергію. Відтоді вартість розраховуватиметься за єдиною ціною — 1,68 гривні за кВт/год.
У Міністерстві енергетики заявили, що продовжили термін дії положення про ПСО, за яким і зберігається єдиний тариф 1,68 гривні за кВт/год, бо без нього ціна на електроенергію зросла б у понад 2,5 рази — до 3,30 гривні за кВт/год.
Попри це, зростання тарифу все-таки відбулось, бо уряд скасував пільговий тариф за перші 100 кВт/год, який складав 90 копійок. Тобто якщо раніше ви сплачували за перші 100 кВт/год по тарифу 90 копійок (загалом виходило 90 гривень), то з 1 січня за ці 100 кВт/год доведеться платити по єдиному тарифу — 168 гривень. Зростання складає 78 гривень.