Logo
16 Лютого 2017, 12:10

В Апеляційному суді пояснили, чому змінили вирок франківським арабам-педофілам

Апеляційний суд Івано-Франківської області виніс вирок у скандальній страві студентів-іноземців, що розбещували неповнолітню. Студентам-йорданцям, яких звинувачували в зґвалтуванні франківської школярки, пом’якшили покарання з десяти до 4 і 4,5 років відповідно.

суд

Прес-служба опублікувала роз’яснення, в якому йдеться, що суд не знайшов доказів будь-якого психічного чи фізичного тиску на дитину під час статевих зносин із іноземцями.

«В зв’язку із зверненнями громадян та представників громадських організацій щодо порядку та результатів розгляду кримінального провадження відносно іноземних студентів, які обвинувачувались у вчиненні злочину щодо статевої недоторканності потерпілої,  апеляційний суд має можливість повідомити наступне.

Івано-Франківським міським судом було розглянуто кримінальне провадження щодо обвинувачення двох іноземних студентів за ч. 4 ст. 152 КК України та визнано їх винуватими у вчинені інкримінованих кримінальних правопорушень з призначенням покарання у виді позбавлення волі на десять років кожному.

З вказаним рішенням не погодилися сторони кримінального провадження та скористалися правом на апеляційне оскарження, подавши апеляційні скарги:

-          прокурор в частині невідповідності призначеного покарання за ч. 4 ст. 152 КК України;

-          потерпіла та її законний представник в частині неправильної правової кваліфікації дій обвинувачених з проханням перекваліфікувати дії обвинувачених з ч. 4 ст. 152 КК України на ч. 1 ст. 155 КК України та пом’якшити покарання;

-          захисники обвинувачених в частині неправильної правової кваліфікації дій обвинувачених з проханням перекваліфікувати дії обвинувачених з ч. 4 ст. 152 КК України на ч. 1 ст. 155 КК України та пом’якшити покарання.

Під час апеляційного провадження колегією суддів було перевірено обставини кримінального провадження та досліджені докази, необхідні для визначення правильності кваліфікації дій обвинувачених в межах апеляційних вимог.

Досліджені в судовому засіданні апеляційного суду докази, а саме пояснення потерпілої та її законного представника, пояснення обвинувачених, висновки комісійної комплексної судової психолого-психіатричної та судово-медичної експертиз, які узгоджуються між собою, у своїй сукупності та взаємозв’язку дозволили дійти обґрунтованого висновку з встановленням поза всяким розумним сумнівом факту відсутності фізичного або психічного тиску з боку обвинувачених під час статевих зносин.

Встановлення вказаного факту стало підставою для перекваліфікації дій обох  обвинувачених з ч. 4 ст. 152 КК України на ч. 1 ст. 155 КК України з призначенням найсуворішого виду покарання, визначеного санкцією частини цієї статті, на строк, ближчий до максимальної межі.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод «судове рішення проголошується публічно, але преса і публіка можуть бути не допущені в зал засідань протягом усього судового розгляду або його частини в інтересах моралі, громадського порядку в демократичному суспільстві, якщо того вимагають інтереси неповнолітніх або захист приватного життя сторін, або коли за особливих обставин публічність розгляду може зашкодити інтересам правосуддя» та згідно з ч. 2 п. 2 ст. 27 КПК України суд прийняв рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження та оголошення рішення у відсутності преси і публіки з метою захисту приватного життя неповнолітньої потерпілої та враховуючи особливості розгляду справи про злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності особи», – йдеться у роз’ясненні Апеляційного суду.