Logo

В День захисту дітей правоохоронці та рятувальники показали дітями, чим вони їх захищають

Правоохоронці та рятувальники «окупували» сьогодні Вічевий майдан Івано-Франківська.

Поліцейські, спеціальні та пожежні автомобілі, бронетехніка, спецназівці з «крутими» снайперськими гвинтівками… На перший погляд могло здатись, що тут проводиться спеціальна операція зі знищення терористів чи щось типу того. От тільки проведення спецоперації правоохоронців аж ніяк не гармоніювало з проведенням тут же, на Вічевому майдані концерту юних виконавців за участю Івано-Франківського міського голови та ще багатьох відомих в місті осіб.

Та й обличчя правоохоронців та рятувальників – не суворі, зосереджені, як зазвичай, а щирі і усміхнені – говорили про те, що сьогоднішня акція носить не бойовий, а радше розважальний характер. При цьому вони радо пускали маленьких гостей дійства за кермо спецавтомобілів, дозволяли фотографуватись біля бронетехніки і навіть брати до рук справжню зброю.

Звісно ж, жодної спеціальної операції тут не проводилось. Просто сьогодні, 1 червня, в Україні відзначається День захисту дітей. От і прикарпатські «силовики» вирішили продемонструвати дітям, чим вони їх захищають. А принагідно і показати усі принади своєї професії: а раптом хтось із цих малюків колись захоче ловити злочинців, гасити пожежі чи надавати людям медичну допомогу.

Свою професію представили прикарпатські патрульні поліцейські, криміналісти, ювенальні поліцейські, бійці спецпідрозділу КОРД, пожежники та вояки Національної гвардії України.

Відтак кожен малюк, який завітав сьогодні на свято, міг приміряти пожежного шолома чи поліцейського бронежилета, влізти у кулеметну башту бронемашини «Варта», відчути себе справжнім гірським патрульним на бойовому квадроциклі Нацгвардії, зняти відбитки пальців, сфотографуватись зі справжньою зброєю чи вмикнути сирену в поліцейському автомобілі. А ще організатори підготували для них цікаві ігри та солодкі подарунки.

Що ж до дорослих, то їм випала можливість приміряти «алкоокуляри» від прикарпатських поліцейських – пристрій, який дозволяє відчути, як п’яний водій бачить дорогу.