Logo
6 Березня 2023, 11:08

В двох селах на Калущині вакцинують усіх домашніх та сільськогосподарських тварин проти сказу

На територіях населених пунктів Довгий Войнилів та Перекоси Верхнянської сільської громади Калуського району фахівцями Калуського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проводиться вакцинація домашніх та сільськогосподарських тварин від сказу, що передбачено планом заходів із запобігання поширення та ліквідації сказу, пише Типовий Франківськ з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано - Франківській області.

15 лютого 2023 року факт захворювання на сказ було підтверджено лабораторними дослідження патматеріалу від собаки, що загинула, в одному з особистих селянських господарств с. Довгий Войнилів (звіт про результати лабораторного дослідження від 15.02.2023 № 000082 п.м./23 Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби).

Відповідно до чинного законодавства вимушену вакцинацію буде проведено для всіх сприйнятливих тварини в с. Довгий Войнилів, а також м'ясоїдних тварин с. Перкоси.

Зважаючи на те, що вакцинація є обов'язковим і найбільш дієвим заходом захисту домашніх улюбленців від захворювання на сказ, закликаємо краян представити своїх тварин ветеринарним спеціалістам для проведення вакцинації.

"Нагадуємо, що СКАЗ – це особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю.
Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється з хворого організму тварини тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покрови, або слизові оболонки під час укусу, або при ослиненні. Резервуаром і переносником вірусу в природі є лисиці, але основну загрозу для людей становлять домашні та бездомні тварини, зокрема собаки та коти, які заражаються сказом на природі через укуси диких тварин", - йдеться в повідомленні.

Зараження людини може відбутися при укусі та ослиненні хворою твариною, коли вірус разом зі слиною тварини потрапляє в рану. Також у разі потрапляння слини на слизові оболонки очей, носа, рота, пошкоджені шкірні покриви. Дуже небезпечні подряпини, нанесені кігтями, тварини часто лижуть лапи, тому на пазурах залишається певна кількість збудника інфекції, яка достатня для зараження. Заразитися сказом можна і від зовні здорової тварини, тому що в ряді випадків сказ у тварин може протікати у безсимптомній формі (у собак перші ознаки захворювання проявляються через 3-6 тижнів після зараження).