Американські та єгипетські археологи виявили у Єгипті, можливо, найстарішу відому пивоварню. Ймовірно, вона функціонувала на початку першого династійного періоду Єгипту (3150 — 2613 роки до нашої ери).
Про це повідомили в Міністерстві туризму і старожитностей країни, передає Громадське.
Пивоварню розкопали в Абідосі — старовинному місті, розташованому в пустелі на захід від Нілу, у понад 450 кілометрах від Каїру.
Припускають, що знахідка, ймовірно, датована епохою фараона Нармера, який відомий об'єднанням стародавнього Єгипту на початку першого династичного періоду (3150 — 2613 роки до нашої ери).
Археологи виявили вісім великих секцій, кожна з яких 20 метрів завдовжки та 2,5 метра завширшки. У цих блоках розташовані близько 40 керамічних ємностей у два ряди. Дослідники кажуть, що їх використовували для нагрівання суміші зерна й води, з якої робили пиво.
Як пише Associated press, експедицію очолювали доктор Метью Адамс з Інституту витончених мистецтв Нью-Йоркського університету і Дебора Вішак, доцентка кафедри історії давньоєгипетського мистецтва й археології Принстонського університету.
Адамс каже, що пивоварня, найімовірніше, була збудована в цьому районі для проведення ритуалів із пивом для фараонів. Археологи знайшли докази, що свідчать про використання пива в жертовних обрядах древніх єгиптян.
Зазначається, що британські археологи вперше припустили існування цієї пивоварні ще на початку 1900-х років, але тоді не змогли визначити її розташування.
В Абідосі з найдавніших часів розташовувалися великі поховання, храми та пам'ятники Осірісу — богу підземного світу стародавнього Єгипту.