Logo
10 Травня 2023, 13:30
Теги: ЄС, санкції

В ЄС почали обговорення нових санкцій проти РФ

Країни Євросоюзу у середу зранку, 10 травня, проводять перше обговорення нових санкцій проти росії. Новий пакет обмежень, ймовірно, буде спрямований проти компаній китайських та іранських компаній, а також дозволить обмежити експорт до третіх країн при порушенні наявних торговельних обмежень. Однак переговори можуть затягнутися.  

Про це повідомляє Reuters, передає Типовий Франківськ.

За словами одного з дипломатів, переговори будуть запеклими: країни, які виступають за максимально жорсткі санкції, будуть незадоволені тим, що план не заходить досить далеко, а інші побоюватимуться зашкодити своїм міжнародним зв'язкам.

За словами кількох дипломатів, швидкої угоди не очікується.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок у Києві заявила, що нові санкції будуть спрямовані на боротьбу з обходом уже запроваджених торговельних обмежень і розроблені "в дуже тісній координації" з країнами G7.

Вона зазначила, що ЄС припинить транзит через росію більшої частини свого експорту, включно з передовими технологіями та деталями для літаків.

Дипломатичні джерела, знайомі з підготовленою Єврокомісією пропозицією, повідомили, що вона включає внесення до чорного списку десятків нових компаній, у тому числі з Китаю, Ірану, Казахстану та Узбекистану.
 
Нові санкції також передбачають, що нафтовим танкерам не дозволяється розвантажуватися у відкритому морі або прибувати в порти з відключеними GPS-трекерами.

 

 

 

Фото з відкритих джерел