Вчора у приміщенні «Просвіти» відбувся урочистий захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Взяти участь у проведенні свята прийшло кілька десятків іванофранківців, яким не байдужа доля української мови.
Зі сцени лунали патріотичні промови, пісні та вірші у виконанні студентів Національного технічного університету нафти і газу, Національного медичного та Прикарпатського національного університетів; глядачі мали можливість почути два патріотичні твори, написані Іриною Підсилецькою та Іриною Пітель, які стали переможницями конкурсів героїко-історичних творів та знавців української мови імені Петра Яцика відповідно; прослухати інструментально-вокальні композиції у виконанні учнів музичної школи.
Крім того, до виступу були запрошені Микола Лесюк (професор, кандидат філологічних наук ПНУ), отець Роман Паньків та Остап Репета (майор, курінний соборного козацтва).
«Так, українська мова пережила багато лихоліть, її нищили, ганьбили, як могли. Але вона вистояла і продовжувала розвиватися далі. Мовознавці всього світу низько схиляються перед її красою, милозвучністю, синтаксичним багатством, лексичною насиченістю. Українську мову вважають такою ж милозвучною серед слов’янських, як іспанську серед її сестер. Не оминають вони також і наших пісень. А пісня – це не що інше, як мова. Якби мова не звучала так чудово, то і пісня не лилася б настільки мелодійно. Навіть Лев Толстой писав, що він зачарований українськими піснями, морально відпочиває, слухаючи їх; що ні в якого іншого народу немає такої багатої і прекрасної скарбниці народної пісенної творчості, як в українців», - не приховує захоплення своєю мовою Микола Лесюк.
Також приємно вразив усіх, хто був у залі, виступ двох студентів-африканців з ІФНТУНГ, які прочитали вірш Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя».
«Ми самі родом із Анголи (Центральна Африка). Там розмовляємо португальською мовою, але у нас є ще 9 місцевих діалектів. В Україні вже скоро 2 роки, нам тут сподобалося і ми поважаємо мову і культуру тієї країни, на території якої проживаємо. Прийти на це свято нам порадила наша викладачка української мови. Але навіть без її скерування, ми б все одно дуже хотіли тут бути, адже прагнемо більше дізнатися про вашу культуру, народні звичаї, пісні, історію і мову… Нам це дуже подобається і тому ми цікавимося цим», - стверджують у коментарі Типовому Франківську Альберто Пауло та Гамільтон.
Захід урочисто завершили спільним виконанням Гімну України.