Logo

В Івано-Франківській області епідеміологи у школах будуть проводити перевірки

Міністерство охорони здоров’я передбачає проведення раптових перевірок для обстеження працюючих на золотистий стафілокок.

Проінформував очільник МОЗ Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook, передає Типовий Франківськ.

Дане рішення було прийнято за результатами наради у Президента України Володимира Зеленського щодо ситуації навколо факту масового отруєння дітей у Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 «Школа-дитячий садок». 

У одній зі шкіл Хмельницького масово отруїлися 84 учні молодших класів і один дорослий. Згодом кількість постраждалих зросла. Фахівці Хмельницького Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ)  встановили, що спалах стався внаслідок обсіменіння золотистим стафілококом сировини та готових страв від працівників харчоблоку закладу.

"Щоб у подальшому уникнути подібних спалахів у навчальних закладах та захистити наших дітей від отруєнь Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу для дослідження на предмет носійства золотистого стафілококу силами спеціалізованих протиепідемічних бригад. Бригади будуть працювати по усій території країни", - повідомив Віктор Ляшко.

Окрім цього, МОЗ відпрацьовує механізми посилення контролю за якістю проведення медичних оглядів у закладах охорони здоров’я та лабораторіях

"Нам важливо, щоб харчування у освітніх закладах було безпечним та здоровим", - зазначив лікар.