Logo
23 Березня 2023, 17:37

В Івано-Франківській області зареєстровано за 2022 рік 386 хворих на туберкульоз

Туберкульоз має хронічний перебіг. Найчастіше вражаються легені хворого, а в разі позалегеневого туберкульозу можуть вражатися інші органи, зокрема, кістки, шкіра, оболонки мозку, нервова система, нирки, печінка та ін. За 2022 рік в Україні вперше зареєстрували 18,5 тис. хворих. Це вдвічі більше, ніж у 2021 році.

Про це сьогодні на брифінгу до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом обговорили заступниця генерального директора ОЦКПХ з питань досліджень біологічних факторів Тетяна Джус та медичний директор Центру легеневих захворювань, експерт Департаменту охорони здоров’я з фтизіатрії Леся Манів, пише Типовий Франківськ.

Загалом в Івано-Франківській області зареєстровано 386 вперше виявлених хворих, це більше на 20% порівняно із 2021 роком. В Косівському районі захворюваність зросла на 50%, Коломийському 38,6%, Івано-Франківському 18,3%, Калуському 8,7%. Незмінна кількість залишилася у Верховинському, а знизилась в Надвірнянському районі.

«Збільшилась кількість туберкульозу органів дихання на 21,2%, при цьому серед дітей захворюваність знизилася. За два місяці цього року зареєстровано 92 випадки захворювання на туберкульоз. Тобто, це на 33 випадки більше, ніж за аналогічний період минулого року. Щодо кількості рецидивів туберкульозу, то вони збільшилися в 3,2 рази», - додає заступниця генерального директора ОЦКПХ Тетяна Джус.

Захворювання поширюється від людини до людини через повітря, через повітряно-краплинний механізм передачі. Переважно це відбувається, коли особи з активною (відкритою) формою туберкульозу кашляють, чхають чи спльовують слину, у результаті чого мікобактерії потрапляють у повітря. Аби заразитися, достатньо лише незначної кількості паличок туберкульозу.

Поширення захворюваності ковідом, а також рік війни негативно вплинули на перенесення туберкульозу, що спричинило зростання інфекції.

«З перших днів війни поширювався ріст захворюваності на туберкульоз. Тому що було значне недовиявлення хворих, погано проводилася профілактична робота. Зрозуміло, що через складні умови на фронті та близький контакт людей загострював інфекційні захворювання. Захворюваність за перший квартал цього року зросла майже на 30%. Основна причина, що людей не обстежують. Я вважаю, що кожна людина повинна раз на рік зробити всі необхідні обстеження та застерегти себе від будь яких негативних чинників, які шкодять здоров’ю», - наголосила медичний директор Центру легеневих захворювань, експерт Департаменту охорони здоров’я з фтизіатрії Леся Манів.

На сьогодні в Івано-Франківській області є 10 апаратів, які дозволяють швидко визначити чи людина хвора. Тому пацієнти можуть безкоштовно пролікуватися.

На завершення фахівці наголосили: «Пам’ятайте, вакцинуватися необхідно - це основний ефективний метод профілактики захворювань, який захистить від інфекцій, які можуть призвести до ускладнень, інвалідності чи смерті».