Logo
23 Квітня 2015, 18:41

В Івано-Франківському парку ім. Шевченка гинуть озера (ФОТО)

Франківці б`ють на сполох, адже озера, які знаходяться у парку ім. Шевченка, потроху гинуть.

5

Про проблему паркових озер на сторінці спільноти Франківчани пише і додає фото Александр Якушевич.

«Колись озера просто буяли життям, була неймовірна кількість риби і раків.Зараз риби практично немає раки відсутні повністю. Що відбувається, ви побачите на фото і зрозумієте з моєї публікації. Не зрозуміло для чого років десять тому почали робити реконструкцію озер (з громадою ніхто не радився). Залили бетонні доріжки навколо озер, які вже відриваються від берега і сповзають в озеро,для чого руйнувати історичне місце на сучасний лад?(скільки грошей треба буде на ремонт, ви собі не уявляєте). Рівень води виставлений не правильно. Озера з мостами втратили приблизно 50см рівня. Джерело практично не функціонує. Раніше коли воно не було забетоновано з нього йшов струмінь води приблизно завширшки з 10см!», – пише франківець.

Крім цього, за словами Якушевича, в озерах псується вода.

«З року в рік ситуація з водою все гірша. На поверхню вспливає гнилистна маса в великих об'ємах. Озерце біля джерела перетворилось у болото. Років сім тому в озера був викид каналізаційних стоків (досить тривалий час) це зруйнувало усю еко-систему озер. Озера запитуються з озерця яке розташоване на вул. Дорошенка. Там б`ють потужні джерела. Раніше це озерце було відокремлене від приватних будинків. Останні власники зробили глухий паркан і фактично зробило озерце своїм. Саме в це озерце потрапляли стоки. Що відбувається сьогодні невідомо. Є метод яким можливо відновити усю екосистему без шкоди живим організмам», – йдеться в повідомленні.

Франківець зазначає, що запити, які він надвилав до міської ради не дали ніяких результатів.

Дана проблема викликала жваве обговорення в соцмережі. Депутат Івано-Франківської міськради Світлана Оришко пообіцяла  підготувати депутатське звернення з приводу цієї проблеми.

1

2

3

4

6