Logo
4 Березня 2015, 16:48

В Івано-Франківському природничо-математичному ліцеї відпрацювали дії в разі виникнення надзвичайної ситуації (ФОТО)

Cьогодні, 4 березня, у Природничо-математичному ліцеї відбулось відпрацювання практичних дій, у тому числі евакуації, в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

1

Після відповідного сигналу учні організовано спустились сходами та перемістились до сховища закладу. Відпрацювавши алгоритм евакуації, директор ліцею провів у спортзалі інструктаж дій у разі виникнення надзвичайної ситуації, передає Фіртка.

Як відзначив директор ліцею Мирослав Бідичак, є відповідні сценарії евакуації учнів, відповідно з якими кожен вчитель в разі сигналу шикує учнів і двома потоками вони організовано евакуйовуються у сховище навчального закладу.

 «На евакуацію дітей затрачається 4-5 хвилин. У сховищі наразі світла немає, але там передбачені акумуляторні світильники. Крім того, учні інструктуються в такому плані, що в разі виникнення небезпеки, спустившись до сховища можна використовувати мобільні телефони як джерело світла», - розповів директор ПМЛ.

Наразі в ліцеї навчається 340 дітей. Через особливості будови приміщення знаходитись там всім учням немає можливості, тому в закладі пропрацьований сценарій закладання вікон мішками з піском. Заклад має домовленість про пісок та мішки, та визначене місце скадання цих мішків. Сховище, яке розміщене у підвалі, кажуть освітяни, старе, йому вже понад 50 років. За свої гроші вчителі купили сюди ліки. Незабаром для сховища закуплять карімати.

За словами Мирослава Бідичака, такі відпрацювання евакуації в ліцеї проводяться неодноразово протягом навчального року.

«В школах завжди був єдиний день цивільного захисту, який проводиться зазвичай в квітні. Однак з весни минулого року ми такі навчання проводили з певною регулярністю, в основному намагались відпрацювати сценарії організованого покидання приміщення. Зараз трохи ситуація модифікувалась – потрібно в цьому приміщення встигнути сховатись», - пояснив Бідичак.

2

4

5

6

7

8

9

10

11