Logo

В Івано-Франківську до Дня краєзнавства презентували книгу про історію села Задубрівці

Науково-популярне історико-краєзнавче видання «Уклін Вам, Задубрівці» презентували днями у Проєктно-освітньому центру «Агенти змін» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Книга оповідає про історію села Задубрівці Снятинської міскої територіальної громади.

Як повідомили у пресслужбі ПНУ, подію приурочили Всеукраїнському дню краєзнавства, що відзначався на Прикарпатті 28 травня.

Презентацію було організовано кафедрою історії України і методики викладання історії факультету історії, політології і міжнародних відносин у співпраці з Івано-Франківською обласною радою та Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.

Участь у заході взяли керівник авторського колективу і головний редактор видання, кандидат історичних наук, доцент Андрій Королько; один з авторів видання, кандидат політичних наук, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради, автор ідеї Василь Гладій; кандидат педагогічних наук, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило.

У форматі онлайн до проведення заходу долучилися ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Ігор Цепенда; доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу історії України XIX – початку XX ст. Інституту історії України НАН України, голова Національної спілки краєзнавців України Олександр Реєнт; викладачі та студенти Прикарпатського університету, краєзнавці, вчителі та учні Задубрівського ліцею ім.Б.Ступарика.

«Цей проєкт засвідчує потребу поглибленого вивчення наших міст, сіл, містечок, оскільки з цього твориться вся мозаїка сучасної України. І попередні проєкти, які були реалізовані по селах Крихівці, Чортовець вони засвідчують, що це не випадкові проєкти. Ці проєкти засвідчують той важливий феномен наших взаємин, саме, які відбуваються на Прикарпатті, це – феномен тісної співпраці університету з владою. Це черговий проєкт, який сьогодні нам підтверджує, що це є невипадковість, а системний підхід Івано-Франківської обласної ради, обласної державної адміністрації в тому, щоб підтримувати  проєкти, які мають вимір значно глибший ніж науковий. Це вимір, який сьогодні дозволяє нам оцінити свою історію, безпосередньо ввести її в контекст української історії, а в багатьох аспектах – в європейську історію», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

 

Фото: пресслужба ПНУ ім. В.Стефаника