Logo
24 Березня 2015, 22:32

В Івано-Франківську громадськість та забудівник відкрито дискутували про долю ділянки поблизу міського озера (ФОТО)

Сьогодні, 24 березня, в Івано-Франківську відбулася відкрита публічна дискусія щодо питання забудови ділянки біля міського озера в районі вулиць Гурика-Південний Бульвар. 

6

Перед присутніми, у вщент переповненому залі  ресторану «UrbanSpace», виступили: Микола Ковальчук – представник забудівника, Володимир Чорноус – юрист, депутат міської ради, який роз’яснив юридичну сторону питання, Володимир Гайдар – головний архітектор міста та Наталія Голомідова - представник ініціативи «Вільне озеро», журналіст.

Як повідомив головний архітектор Івано-Франківська  Володимир Гайдар, земельні ділянки, на яких планується забудова, перебувають в оренді. Одна з них у підприємця Ріафета Гасимова (площею 1,8 га), а іншу орендує ТзОВ "Гаразд Україна” (4 га).

За словами забудівника, вони розробили свій проект забудови території навколо озера, який суттєво відрізняється площею забудови та озелення від того, який було спроектовано на замовлення орендаря ділянки. «Вамбуд» був незгідний з таким проектом, тому запропонували іншу пропозицію, яка була б корисніша для всіх.

7

«В процесі діалогу було зменшено в рази кількість житла, дуже важко було переконати, але вдалося. Ми переконали, що варто зменшити частину забудови і залишити частину зеленої зони для загального користування», – зазначив власник «Вамбуду» Микола Ковальчук.

Кінцева пропозиція, за його словами, була 50 на 50. Пополам – 50% рекреаційної зони, яка в себе включала футбольні поля, тенісні корти, дитячі майданчики, скейт-пар, та  50% житлових будинків.

«Ми б були навіть раді, щоб до тієї території, яка залишається під рекреацію долучилося якомога більше громадських діячів із своїми пропозиціями. Ми виступили із ініціативою реконструкції дамби в цілому навколо озера. Ми будемо раді навіть бачити присутність людей громадськості, фахівців і як інвестори втілюватимемо їх в життя», –звернувся до громадськості забудівник.

8

 Що ж до самих земельних ділянок, на яких компанія «Вамбуд» зібралася будувати, то, за словами юриста Володимира Чорноуса, по одній із них порушено два кримінальні провадження датовані жовтнем 2014 троку та січнем 2015 року.

 «Підприємець Ріяфет Гасимов взяв в оренду земельну ділянку біля міського озера, як декларувалося  під «спортивно-відпочинковий колмплекс з готелем. У червні 2008 року міська рада уклала договорів з приватним підприємцем Гасимовом на оренду земельної ділянки. Тоді на основі розрахунку поданого орендарем орендна плата становила 107 063 грн. проте, вже в листопаді того ж року сума зменшилася до 39 410 грн. на рік», – розповідає Володимир Чорноус.

10

Кримінальне провадження, датоване жовтнем 2014 року, порушене за те, що посадовці земельного управління міськвиконкому в інтересах третіх осіб зловживаючи службовим становищем  підготували і подали на підпис Договір оренди, який наніс збитків на 200 тис. гривень.

Крім цього, в Договорі оренди, ділянка виділена під «будівництво спортивно-відпочинкового комплексу з готелем». Проте, в тому ж документі кількома абзацами нижче, зазначено інше, що ділянка надається в оренду для будівництва «спортивно-відпочинкового колмплексу зжитловими будинками та закладами громадського харчування».

1

«Друге кримінальне проваджене, порушене у січні 2015 року.

Посадові особи ПП «Вамбуд» на підставі Договору генерального підряду, укладеного з приватним підприємцем Ріяфетом Гасмовим, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, в порушення містобудівного законодавства, всупереч виданим Департаментом містобудування та архітектури містобудівних умов та обмежень для будівництва спортивно-оздоровяого комплексу на вулиці Ленкавського, в районі ВАТ «Плай», як встановлено протоколом огляду місця події 22 січня цього року, проводять фактично будівництво житлового будинку.

Внаслідок неправомірних дій посадових осіб ПП «Вамбуд» державним інтересам спричинено тяжкі наслідки», – зачитав присутнім на дискусії текст кримінального провадження Чорноус.

 За його словами, договір оренди земельної ділянки  площею 1,8 га з підприємцем Гасимовим вийшов 6 березня. Оренда іншої земельної ділянки, розміром , яка знаходиться в оренді ТзОВ Гаразд Україна, має термін до березня 2017 року.

9

Тому Володимир Чорноус закликав представників громади обов’язково відвідати сесію Івано-Франківської міської ради, яка відбудеться 26 березня, для того, щоб не допустити продовження договору оренди земельної ділянки коло озера.

Після виступів доповідачів будь-хто із присутніх міг задати свої запитання щодо майбутньої забудови чи того, як їй запобігти.

Дискусія тривала більше двох годин. На завершення усі присутні погодилися із тим, що крім головного архітектора та представника забудівника, бажали б побачити та поставити запитання до орендарів земельних ділянок – Ріяфета Гасимова та власника товариства «Гаразд-Україна».

Тому, цілком можливо, що невдовзі нас чекає друга відкрита публічна дискусія на цю ж тему.

5

3

4