Logo
1 Вересня 2017, 20:45

В Івано-Франківську комунальники під час ремонту розкопали історичну бруківку (ФОТО)

Під шаром асфальту і гравію на вулицях Лесі Українки та Міцкевича франківські комунальники виявили історичну трилінку.

трилінка1

Про це у мережі Фейсбук повідомив головний комунальник Івано-Франківська Михайло Смушак.

"Наразі невідомо який її стан і кількість. Але, однозначно, на відміну від попередників, які її закатали асфальтом, ми збережемо дану бруківку і використаємо. Чи на цих же вулицях чи на тій же Станіславській чи Тринітарській. Це, звісно, ускладнює виконання ремонтних робіт, оскільки в проекті не було передбачено знахідки трилінки, але з іншого боку - така знахідка є досить цінною і неодмінно додасть історичного шарму центральній частині нашого міста", - зазначив Смушак та додав фото знахідки.

трилінка2

Довідково. Трилінка (пол. Trylinka) — бетонна плита для доріг і пішохідних доріжок у формі правильного шестикутника. Також відома як шашка Трилінського.

15 вересня 1933 року інженеру Владиславу Трилінському був виданий патент № 18232 на бруківку, що згодом отримала назву трилінка аба шашка Трилінського.

Згідно патенту шестикутні бетонні плитки трилінки виготовлялися з бетону і каменю. Мали такі розміри: ширина 35 см, довжина бокової стінки 20 см, висота 15 см, або 12 см чи 8 см. Вага трилінки висотою 15 см складала 35-37 кг. Спочатку її передбачали для мощення автостоянок та тимчасових доріг. Як довела історія, тимчасові дороги з трилінки здатні служити понад 80 років. Основною перевагою трилінки була простота виробництва, за рахунок різноманітного, на місцевому ринку, каменю. Трилінка легко укладалась і гарантувалась довговічність її поверхні в процесі експлуатації. Повна відсутність довгих прямих з'єднань, як у прямокутних аналогах, значно впливала на довговічність бруківки. Трилінка була простою в ремонті, а при необхідності, і при демонтажу.