Logo

В Івано-Франківську освітять синагогу та створять єврейський туристичний маршрут. Підписано грантовий контракт

В Івано-Франківську освітять синагогу та створять єврейський туристичний маршрут.

Вчора, 7 червня, директором Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігором Попадюком було підписано грантовий контракт на реалізацію в Івано-Франківську проєкту «Дослідження та збереження єврейської культурної спадщини на прикордонній території» (JCulture).

Як повідомили у пресслужбі Департаменту, проєкт реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014 – 2020, з метою підвищити конкурентоспроможність на кордоні Європейського Союзу в районі міст Івано-Франківська та Сігет на принципах співпраці та добросусідства шляхом спільної туристичної капіталізації мультикультурної спадщина, виявлення, збереження та пропаганда єврейської спадщини як важливої частини місцевої історії.

Сума контракту становить 287 745,19 євро. На вказані кошти планується відремонтувати частину системи водовідведення Івано-Франківської синагоги, встановити на синагозі зовнішнє освітлення. Крім того по місту Івано-Франківську буде встановлено 10 меморіальних дощок на честь відомих діячів єврейської культури та створити єврейський туристичний маршрут.

Реалізовуватиме проєкт Департамент Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста як його головний бенефіціар у партнерстві з Музеєм міста Марамуреш, Румунія.

 

Фото: Департамент інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста ІФМР