Logo
4 Березня 2015, 16:06

В Івано-Франківську перевірили тимчасові укриття у школах та дошкільних навчальних закладах

Впродовж минулого тижня мобільна група в складі представників Управління ДСНС в області, Ради оборони в області та управління з надзвичайних ситуацій міськвиконкому перевірила облаштування тимчасових укриттів у школах та дошкільних навчальних закладах Івано-Франківська.

укриття

Про це повідомляють в Управлінні ДСНС в області.

На відміну від капітальних споруд, таких як бомбосховища, тимчасові укриття на випадок надзвичайних ситуацій різного характеру влаштовують у пристосованих приміщеннях. За рішенням міського голови, такі укриття повинні бути в кожному дитсадку і школі. Директори навчальних закладів особисто відповідальні за безпеку своїх підопічних під час перебування в них.

Відповідно до вимог ДСНС України, укриття мають бути влаштовані у підвалах чи цокольних поверхах. Кімнати повинні бути без вікон, із вентиляцією, запасом питної води, аптечками, ліхтарями та місцями для сидіння. Власне це й перевірялося. Також увага зверталася на вказівники, інформаційні матеріали та плани евакуації. В усіх дитсадках, які перевірили учасники рейду, укриття визнали задовільними. Щоправда, невеликі зауваження все ж були. Інспекція рекомендувала доробити – вичистити, побілити і обладнати – ще кілька кімнат для того, щоб в укриття помістилися всі діти.

Одним із кращих відзначили укриття дошкільного навчального закладу «Кобзарик», де для дітей у підвальному приміщенні підготували три кімнати і дві зали. Це укриття розраховане на 200 дітей і 60 чоловік персоналу.

Відповідні заходи будуть проводитися і надалі з метою збереження найціннішого – здоров’я та життя дітей.