Сьогодні, 28 грудня, відбулася презентація першої серії «Теплих поштівок» - сучасних листівок про Івано-Франківськ.
Ідея проекту виникла ще у березні 2014 серед любителів листування і була спрямована на відродження традиції відправляти один одному листівки поштою. Ініціатором проекту став Сергій Гаврилюк, який зібрав команду однодумців і залучив дизайнерів до проекту. У квітні було оголошено конкурс на виготовлення макету серії поштівок про наше місто.
«Ініціативна група вирішила, що це мають бути поштівки, які будуть презентабельними, з якими можна було б рівнятися на світовий рівень. Поштівки та їх зовнішній вигляд повинні були відповідати цінностям «Теплого міста», а цільова аудиторія – це мешканці та туристи. Глобальна наша мета – це відродження та популяризація традицій пост-кросингу в Івано-Франківську. Оскільки у Франківську поштівок немає, тому їх і ніхто не відправляє», – зазначив на презентації Сергій Гаврилюк.
Переможцем конкурсу та автором першої серії листівок став Юрій Хмельовський. Він зобразив на листівках відомі пам’ятки архітектури національного і місцевого значення Івано-Франківська.
«Не дивно, чому зображення на поштівках – архітектура. Я – архітектор. Крім цього, архітектура є обличчям будь-якого міста. В Івано-Франківську є багато унікальних споруд, які варто було зобразити. Крім цього, я хотів показати саме ті споруди, до яких не приділяється в місті особливої уваги, але які є пам`ятками архітектури і перебувають зараз в дуже поганому стані», – розповів Юрій Хмельовський.
Зокрема, на листівках є брама палацу Потоцьких, стара броварня, Колегіальний костел, франківська Ратуша та інші. Хоча деякі з будинків на сьогоднішній день мають інший вигляд, дизайнер вирішив зобразити їх у первозданному вигляді. Всього у колекції 12 поштівок. При створенні ілюстрацій автор використовував мінімалізм та flat дизайн, в основу якого лягає двомірний стиль.
На зворотній стороні поштівок є назва споруди українською та англійською. Крім цього, на поштівках є QR-код, який спрямовує на статті з Вікіпедії про пам’ятку, зображену на відповідний листівці. Більшість з цих статей були спеціально написані автором серії Юрієм Хмельовським.
Купити поштівки можна у кав’ярнях і сувенірних крамницях Івано-Франківська. Коштує колекція 40 грн. 5 грн від кожної проданої упаковки буде йти на розвиток проекту «Теплі поштівки».