Logo
26 Грудня 2014, 11:00

В Івано-Франківську презентували унікальну памятку сакрального мистецтва (ФОТО)

В рамках реставраційного проекту «Врятуймо скарби разом»у міській ратуші відкрили виставку твору сакрального мистецтва «Релікварій святого Пантелеймона»

1

Як розповів ініціатор проекту, художник-реставратор Валерій Твердохліб, рідкісна на території Галичини пам'ятка є скринькою-мощовиком, виготовленою з дерева і датується XVIII століттям. В середині скриньки - намальована ікона із зображеннями святого Пантелеймона, Божої Матері з Ісусом та Розп'яття на фоні монастирських церков і моря. На торці скриньки під час реставрації виявили напис грецькою мовою та часточки печатки, які можуть свідчити про те, що сакральний твір перевозили або навіть комусь дарували. Його відновлення, вважають реставратори, сприятиме популяризації культури нашого краю та порятунку мистецьких шедеврів.

Виставка триватиме чотири дні. Протягом цього часу її відвідувачі зможуть помолитися перед святинею за мир в Україні, а також пожертвувати кошти на потреби армії. Адже, як відомо, святий Пантелеймон був покровителем воїнства.

Після завершення виставки скриньку-мощовик реставруватимуть далі. Відновлюючи сакральний твір, прикарпатські митці співпрацюватимуть з київськими та львівськими колегами.

2

4

5

6