Упродовж навчання учасники поглибили знання про засади захисту прав дітей у сім’ї, розглянули практичні прийоми налагодження сімейних взаємостосунків, соціально-психологічні фактори становлення особистості дитини та особливості її розвитку, методи сімейного виховання і відновлення стосунків дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування з рідними, шляхи формування життєвої компетентності дитини та підготовки її до самостійного життя.
На навчання були запрошені фахівці департаменту соціальної політики, департаменту освіти і науки, служби у справах дітей облдержадміністрації.
Для підвищення виховного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів було залучено психотерапевта, що, на думку організаторів семінару, сприяло кращому розумінню вікових особливостей дітей, їх потреб, поведінки вихованців в тій чи іншій ситуації, переоцінки власної поведінки батьками, дало змогу сформувати навики конструктивного вирішення конфліктів у сім’ї.
За допомогою інформаційних повідомлень, а також рольових ігор, дискусій, аналізу ситуацій прийомні батьки вдосконалили вміння формувати та підтримувати гармонійні доброзичливі стосунки в сім’ї на засадах партнерства, взаєморозуміння, поваги і любові, використовувати різноманітні форми, методи організації сімейного дозвілля.
Зауважимо, що соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охоплено 87 прийомних сімей (126 дітей) та 10 дитячих будинків сімейного типу (56 дітей). Серед них є переселенці зі східних областей України: 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 7 дітей (м. Івано-Франківськ) та 3 прийомні сім’ї – 5 дітей (м. Івано-Франківськ, Тисменицький р-н).