Logo
15 Лютого 2015, 19:01

В Івано-Франківську провели «Свято вареника» для допомоги пораненим бійцям (ФОТО)

Сьогодні в Івано-Франківську відбулося  «Свято вареника», ініціатором якого став отець Володимир Даниліва. Благодійна акція на підтримку бійців Прикарпаття відбулася за підтримки обласної Спілки письменників.

IMG_20150215_113013

«Минеться ця страшна війна, минуться ці лихоліття, а кожен з нас буде згадувати, що в Івано-Франківську сьогодні вперше відбулося  «Свято вареника». Пам’ятаймо, що ми проводимо це дійство не задля розваги! Ми присвячуємо його Україні, робимо все, щоб допомогти їй»,  - зауважив В. Данильців.

Для проведення заходу активісти Церкви Івано-Франківської архієпархії УГКЦ і студенти Технікуму ресторанного обслуговування та туризму розподілилися на чотири команди і готували 12 видів традиційних українських вареників. Франківчани мали змогу скуштувати страву і пожертвувати гроші на лікування поранених бійців.

«Влітку ми проводили акцію на підтримку учасників бойових дій. Тоді зібрано було 200 тисяч гривень. Сподіваємося, що і зараз допоможемо нашим героям, які найбільше потребують цієї підтримки», - зазначив господар свята, голова Спілки художників Микола Якимечко.

Люди складали пожертви від 5 до 200 гривень. Зібрані кошти повинні бути розподілені разом із керівниками обласного та міського Координаційних центрів з допомоги пораненим.

 «Найважливіше – це небайдужість кожного українського серця! Я низько кланяюся вам і точно впевнений, що Україна не пропаде, поки є такі, як ви. Дякую вашим батькам, що виховали таких людей… Сьогодні зима зустрічається з весною. І я знаю, що буде весна і буде перемога. І, дасть Бог, ми будемо зустрічатися в цьому залі на «Святі вареника» у мирний час», - каже Микола Якимечко, дякуючи українській молоді, яка з радістю долучилася до проведення благодійної акції.

IMG_20150215_113123

Захід тривав декілька годин. Увесь цей час кухарі-волонтери готували вареники, а учасники жертвували кошти на добру справу під супровід української народної музики.

«Те, що відбувається сьогодні у цій залі, є справді дуже необхідним і начасним тому, що люди, які захищають нашу державу, потребують нашої допомоги. І вірю, що за таких обставин Україна вийде з цієї війни не лише державою-переможницею, але й сильною державою, бо це дійство – «Свято вареника» - є своєрідною надією на мир і світле майбутнє в Україні», - зазначив голова Івано-Франківської обласної організації «Спілки письменників України» Євген Баран.