Logo
30 Жовтня 2014, 12:01

В Івано-Франківську провели унікальну операцію на видалення злоякісної пухлини у дитини

Головним отоларингологом МОЗ України д.м.н., професором Василем Поповичем сумісно із завідувачем кафедри хірургічної стоматології професором Василем Пюриком в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні на базі ЛОР – відділення 21 жовтня 2014 року була проведена унікальна операція.

операція

Видалено злоякісну пухлину у 4-х річної дитини, яка локалізувалася в дуже складній анатомічній ділянці в товщі м’яких тканин обличчя.

Операція тривала понад 4 години, пухлину видалено повністю, втручання завершилось успішно. Незначна крововтрата підчас операції, яка проводилась в зоні, де проходять крупні життєво важливі судини стала можливою завдяки керованій гіпотонії, яка була забезпечена бригадою лікарів-анестезіологів під керівництвом обласного дитячого анестезіолога В. Вальчишина.

Враховуючи складність та унікальність даного оперативного втручання, особливість підготовки та можливі ризики для життя дитини, відмову кількох медичних закладів в проведенні даної операції, рішення про її проведення було прийняте за сприяння та всебічної підтримки головного лікаря ОДКЛ Радислава Котурбаша та заступника з хірургічної роботи Тараса Мельника з метою порятунку життя маленької дівчинки.

Післяопераційний період пройшов успішно, дитина виписана з дитячої лікарні та скерована на наступний етап лікування – проведення системної хіміотерапії. Дуже віримо в її повне одужання.

Бріз