Logo
29 Серпня 2015, 17:02

В Івано-Франківську розпочалося «Свято вина та винограду» (ФОТО)

Сьогодні в Івано-Франківськ на Вічевому майдані розпочалося проведення фестивалю «Свято винограду та вина». Щоправда, всі урочисті заходи свята перенесено на 30 серпня, у звязку з річницею з часу загибелі українських військових під Іловайськом та похороном загиблого 25 серпня франківського бійця.

15

«Найсмачніше свято літа в Івано-Франківську проводиться вже вдруге. Минулого року  фестиваль пройшов на відмінно, всі залишилися дуже задоволеними. Цього річ пробуємо зробити ще краще.Всі учасники, яких ми запрошували на Свято, приїхали та привезли свої смачні виногради, якісні натуральні вина, сири та продукти бджільництва», – розповів  заступник голови Клубу виноградарів Прикарпаття Василь Зварич.

За його словами, до Франківська на фестиваль приїхали виноградарі з різних куточків України. Це –  Закарпаття, Львівщина, Буковина, Тернопільщина, Київ, Дніпропетровськ, Одещина. На жаль, цього року не вийшло долучити до святкування учасників з Криму, на відміну від минулорічного фестивалю.

«Цього року рік для винограду особливо вдалий, адже в нас на Прикарпатті дуже сонячне літо. Завдяки цьому вдалося виростити значно більше якісніших, солодших сортів винограду. В чому можуть переконатися всі бажаючі», – зазначив Василь Зварич.

У рамках свята відбуватиметься виставка та дегустація районованих столових сортів винограду, вирощених на Прикарпатті, дегустація вин, представлення продуктів бджільництва, конкурси, майстер-класи й концерт.

Крім того, відбуватимуться пізнавальні семінари на теми виноградарства та виноробства. Досвідчені виноградарі ділитимуться досвідом щодо висаджування, догляду, боротьби зі шкідниками та хворобами винограду, розповідатимуть секрети виноробства.

У такий спосіб організатори фестивалю планують донести до гостей та мешканців міста основи виноградарства та гармонію вина, сиру і класичної музики.

8

9

10

1

2

11

12

6

7

13

14

3

16

19

18

17