Logo
20 Травня 2015, 11:17

В Івано-Франківську розпочинається реалізація проекту НЕФКО з підвищення енергоефективності у громадських будівлях міста (ФОТО)

В Івано-Франківську відбулась зустріч міського голови Віктора Анушкевичуса з представниками Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) та проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

нефко1

Міський голова Віктор Анушкевичус, заступник міського голови Руслан Гайда провели зустріч з представником НЕФКО, старшим менеджером з інвестицій Бо Ескє Нихусом, а також з консультантом проекту Андреасом Хельблом та заступником керівника проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Андрієм Міцканом. Зустріч була присвячена старту проекту з підвищення енергоефективності у громадських будівлях міста Івано-Франківська. Після зустрічі експерти НЕФКО та USAID відвідали окремі об’єкти, на яких реалізовуватимуться заходи Пріоритетної Інвестиційної Програми цього проекту, а також підписали відповідні документи.

Як зазначив міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, це вже не перший проект, в якому муніципалітет міста Івано-Франківська співпрацює з НЕФКО. «Відповідно до розрахунків техніко-економічного обґрунтування загальна вартість програми складає 7,97 млн. євро, в тому числі кредит – 5 млн. євро, грант – 2,4 млн. євро, місцевий внесок –  0,6 млн. євро. Загалом, впровадження всіх заходів проекту дасть загальне зменшення споживання енергії – 10 млн.кВт год. Початок реалізації цього проекту є своєрідною відповіддю на заяви окремих місцевих діячів про те, що місто нічого не робить в галузі енергоефективності та впровадження енергозберігаючих заходів», - наголосив міський голова.

нефко2

В цілому, Місто обрало 51 будівлю як пріоритетні для впровадження проекту. Ці будівлі характеризуються низьким рівнем загальних стандартів будівель, високим загальним та/або питомим енергоспоживанням та вагомим соціальним значенням для Міста (дитсадки, поліклініки, школи та ін.) Реконструкція освітніх будівлях у межах Інвестиційної Програми, що складають приблизно 77% від всього фонду будівель освіти, матиме вплив на добробут більше ніж 22 тисяч дітей. Обрані будівлі споживають 25.7% від всього об’єму теплової енергії, спожитої будівлями муніципальної сфери та 5,9% від загального енергоспоживання міста Івано-Франківськ.

Пріоритетна Інвестиційна Програма (ПІП) загалом охоплює 13 будівель, в тому числі 5 шкіл, 6 садків, поліклініку та освітньо-реабілітаційний центр.

Для 10 з них було проведено енергоаудити USAID у грудні 2014. Дві додаткові будівлі (поліклініка № 4 та школа № 25), котрі є частиною програми модернізації системи центрального опалення, було додано до ПІП (з такими заходами: встановлення індивідуальних теплових підпунктів, включно із гідравлічним балансуванням).

Муніципалітет обрав 3 об’єкти, що мають стати демонстраційними – дитсадок №4, №16 та №36, тобто де слід впровадити усі проаналізовані заходи.

нефко3

Крім цього, необхідно модернізувати ІТП у всіх 10 будівлях та у додаткових трьох будівлях (Поліклініка 4, школа 25 та Навчальний Реабілітаційний Центр). При відборі заходів враховувалися інші проекти у місті, що реалізуються за підтримки інших МФО (наприклад, ЄБРР). Тому установка підстанцій у дитсадку №36 та №23 не входитиме до ПІП, оскільки вони включені до проекту ЄБРР з модернізації системи центрального опалення.

Запропоновані окремі заходи з енергоефективності (об’єднані у пакети заходів з енергоефективності) є наступними: встановлення нових дверей з ізоляцією, встановлення нових пластикових дверей, теплова ізоляція стін (мінераловатний утеплювач), теплова ізоляція даху (мінераловатний утеплювач), заміна вікон, ізоляція розподільчих труб, заміна ламп розжарювання на світлодіодні, реконструкція системи опалення, балансування опалювальної системи, заміна старих печей, встановлення індивідуальних теплопунктів з автоматичним контролем, встановлення локальних вентиляційних систем з регенерацією тепла, відновлення системи вентиляції у кухні

Загальна вартість заходів по проекту (фаза 1) складає 1,55 млн.євро, в тому числі:

- кредит –  1 млн. євро

- грант  -  465 тис. євро

- місцевий внесок –85,8 тис. євро

Загальний економічний ефект – 138 тис. євро

Загальне зменшення споживання енергії – 2,9 млн.кВт год

Дисконтований термін окупності – 11 років

Розрахунки здійсненні на основі фактичного споживання: фінальний перелік рекомендованих заходів, з урахуванням отримання 30% ґранту.

Умови кредитування - термін кредиту – 10 років, а відсоткова ставка – 6%.