Logo
9 Жовтня 2023, 21:13

В Івано-Франківську СБУ затримала агітаторку кремля

В Івано-Франківську СБУ затримала агітаторку, яка вважала Україну російською територією та переконувала, що війну розпочали українці, передає Типовий Франківськ.

Служба безпеки затримала в Івано-Франківську уродженку рф, яка ненавиділа Україну та виправдовувала російську військову агресію.

Встановлено, що фігурантка вела у забороненій соцмережі агітацію, усвідомлюючи, що сприяє створенню негативної суспільної думки про Україну та українців. 

За даними СБУ, у поширюваних дописах зловмисниця представляла Україну як державу, що не відбулася, та формувала антиукраїнські настрої.

Зокрема, жінка активно ділилася контентом зі зневажливими епітетами на адресу української нації, наклепами на Збройні сили України та насміхалась із загибелі захисників. 

Агітаторка виправдовувала агресію рф, поширюючи вигадки про те, що українські міста заснувала росія, війну розпочала Україна, українці є окупантами на своїй землі, кримчани задоволені анексією, а Маріуполь загарбники перетворили на зразкове місто.

Крім того, жінка вболівала за вояків агресора, захоплювалася путіним, тужила за сталінізмом і СРСР. 

Під час обшуку СБУ вилучила у фігурантки комп’ютерну техніку та мобільний телефон із доказами розповсюдження антиукраїнської дезінформації в забороненій соцмережі.

Фігурантку затримали та повідомили їй про підозру за двома статтями Кримінального кодексу:

- ч.1 ст. 161 – порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками;

- ч.2, ч.3 ст. 436-2 – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників.