Logo
23 Березня 2019, 11:58

У Франківську стартував Чемпіонат України зі спортивної ходьби

В Івано-Франківську Чемпіонат буде тривати два дні 23 та 24 березня.

Участь у змаганнях беруть 177 спортсменів з 14 областей України, інформує Типовий Франківськ.

Представлені найкращі скороходи країни, що виборюють право потрапити до Національної збірної команди України, адже 19 травня у Литві відбудеться Кубок Європи.

Сьогодні на чемпіонаті розіграють 10 комплектів нагород.

“На кожній дистанції будуть обиратися учасники до складу Національної збірної України. Івано-Франківщина представлена 15 атлетами, які в більшості видах сьогоднішньої програми братимуть участь. Сьогодні найнасиченіша програма, буде розіграно 10 комплектів нагород на дистанції 35км- чоловіки, чоловіки-молодь, жінки, жінки-молодь, юніорки та юніори на дистанції 10 км, дівчата -10 км,юнаки до 16 років- 3км, дівчата до 16 років-2км. Завтра в другий день будуть також захоплюючі змагання на дистанцію 20 км-чоловіки, чоловіки -молодь, жінки, жінки-молодь. Боротьба безкомпромісна, учасники розуміють наскільки для них важливий цей старт, тому боротьба буде жорстока в плані високих результатів”,- відзначив директор департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Віталій Матешко.

Спортивна ходьба оцінюється суддями зі стилю спортивної ходьби. Багато спортсменів можуть отримати попередження. Є два правила, які фіксуються суддями:

-не переходити на фазу польоту;

-при постановці ноги має бути випрямлене коліно.

Якщо атлет отримає попередження від 3 різних суддів, то він потрапляє у штрафну зону. Штрафна зона триває від 30 секунд до 5 хв. Відповідно спортсмен втрачає час і при повторному штрафуванні його дискваліфіковують.

Нагадуємо, що у зв'язку з проведенням чемпіонату України зі спортивної ходьби рух в центральній частині міста буде частково перекритий.