Logo

В Івано-Франківську в День героїв відтворять спільну бойову операцію УПА та Армії Крайової проти НКВС

Гарною традицією стало вже в Івано-Франківську відзначати День героїв проведенням у Міському парку культури та відпочинку історичних реконструкцій боїв Української повстанської армії.

Не зрадять традиції в обласному центрі Прикарпаття і цьогоріч.

Про це розповів сьогодні на оперативній нараді у міського голови начальник відділу внутрішньої політики Івано-Франківської міської ради Ігор Кінаш.

З його слів, цьогоріч реконструктори відтворюватимуть Грубешівський бій – неординарну операцію, що її вояки УПА проводили спільно з бійцями колишньої польської Армії Крайової, реорганізованої в організацію «Воля і незалежність», проти сил НКВС. Бій відбувся в ніч з 27 на 28 травня 1946 року у місті Грубешів (в даний час адміністративний центр Грубешівського повіту Люблінського воєводства, Республіка Польща) і мав на меті, серед іншого, зманіфестувати співпрацю українського і польського підпілля проти комуністичних збройних сил та зірвати акцію з примусового переселення населення.

Зі слів пана Кінаша, реконструкція відбудеться о 16.00 годині в міському парку. «В цій реконструкції буде використовуватися стрілецька зброя – і автоматична, гармата і інші військові одиниці. - розповів начальник відділу внутрішньої політики, зауваживши, - Зброя вся вихолощена. Безпекові питання враховані. Дозвільна служба перед тим проведе огляд всіх макетів озброєння з метою забезпечення безпеки». Крім того, як стверджує чиновник, з метою убезпечення учасників та глядачів місце проведення дійства буде оточене сигнальною стрічкою, а бійці Національної гвардії та працівники Муніципальної інспекції «Добродій» слідкуватимуть, щоб глядачи дотримувались безпечної дистанції та не заходили за огорожу.

Крім відтворення Грубешівського бою, в День героїв в Івано-Франківську пройде ще ціла низка урочистих та пам’ятних заходів, як-от: пам’ятні молебні у храмах, панахида за українцями, загиблими за волю України, та покладання квітів у Меморіальному сквері обласного центру, марші слави УПА за участю реконструкторів та громадськості, виступи духових оркестрів.

День Героїв відзначається в Україні 23 травня – в день загибелі Євгена Коновальця – в пам'ять про трьох знакових для України історичних постатей – Миколи Міхновського, Симона Петлюри та власне Євгена Коновальця, які трагічно пішли з життя у травні місяці.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне