Logo
2 Вересня 2015, 12:30

В Івано-Франківську відбудеться міжнародний MitOst-фестиваль

13-й міжнародний MitOst-фестиваль триватиме з 23 по 27 вересня. Івано-Франківськ став другим містом в Україні, де відбудеться цей міжнародний фестиваль.

DSC_2014

Фестиваль є мандрівним і щороку відбувається в різних країнах. Цього року Франківськ отримав можливість приймати цю подію і разом із нею понад 200 гостей з Німеччини, Польщі, Грузії, Вірменії, Молдови, України, Росії та інших країн.

У світі сьогодні побутує думка, що Україна – небезпечна держава. Готуючи заявку на проведення фестивалю в Івано-Франківську, ми прагнули показати, що ми в Україні живемо, працюємо і, пропри події на Сході, намагаємося розвивати різні сфери життя», – каже координатор фестивалю в Івано-Франківську Іванна Чупак.

Серед тем цьогорічного фестивалю: урбаністика, екологія, права людини, міграція, неформальна освіта, єврейська та німецька спадщина в Івано-Франківську.

DSC_2016

«З Німеччини везуть два фільми, які дотичні до історії Галичини. Приїде  і сама режисер. В рамках проведення фестивалю планується суспільно-політична частина. Будуть запрошені політичні діячі для обговорення сучасної ситуації в України. Представники грузинського парламенту поділяться з українцями своїм досвідом врегулювання конфліктів мирним шляхом. Крім цього, проводитимуться багато культурницьких та музичних заходів», – зазначила Іванна Чупак.

Під час фестивалю гості разом з мешканцями Івано-Франківська проведуть понад 50 майстер-класів, подіум них дискусій на політичні теми, лекції, презентації соціальних, літературних, музичних, театральних заходів. Заходи будуть відбуватися різними мовами. Каталоги з переліком подій будуть роздавати безпосередньо перед проведенням фестивалю у кінотеатрі «Люмєр».

Крім цього, щовечора на вулицях міста будуть проводитися концерти українських гуртів.

 MitOst-фесиваль – місце зустрічі членів спілки з різних країн. Він створить середовище для спілкування між ними та мешканцями Івано-Франківська. Спілка  підтримує культурний обмін, неформальну освіту та громадську активність в ЄС та сусідніх країнах. Наразі спілка MitOst налічує близько 3 тисяч членів у понад 40 країнах. В Україні близько сотні членів.