Logo
29 Липня 2014, 10:29

В Івано-Франківську відбулось засідання ради Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO

DESPRO

28 липня під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Любомира Слободяна та заступника голови обласної ради Остапа Дзеси відбулося чергове засідання Регіональної координаційної ради Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

У ході зустрічі було відзначено високий рівень готовності області у подальшому розширенні співпраці з DESPRO на користь територіальних громад та визначено плани подальших спільних кроків задля успішної реалізації як діючих, так і нових проектів.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між Проектом DESPRO, обласною державною адміністрацією та обласною радою, а також Регіональної цільової програми впровадження в області ІІІ фази DESPRO передбачається розробка стратегій розвитку водозабезпечення в 2-х пілотних районах; провадження 26 проектів з централізованого водопостачання на рівні сільських громад, а також реалізація ще трьох пілотних проектів: водовідведення на рівні сільської громади, покращення доступу населення до послуги водопостачання в малому місті, міжмуніципальний проект у сфері інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами.

На сьогодні у стадії завершення знаходиться розробка стратегій розвитку водозабезпечення в Коломийському і Тлумацькому районах, а також відібрано 5 проектів в пілотних районах: 4 – в Тлумацькому (села. Братишів, Королівка, Озеряни і с-ще Обертин і 1 – в Коломийському (с. Велика Кам’янка).

Угоди про співпрацю в межах реалізації Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO вже підписали на Тлумаччині. Свої підписи поставили сільські голови Братишівської, Озерянської, Королівської сільських рад.

Також проведено інформаційний семінар для представників районів області про правила подачі проектних заявок на спільний конкурс DESPRO та обласної ради 2014-15 років із впровадження/вдосконалення децентралізованої моделі водопостачання на рівні сільських громад.

Довідково:

DESPRO — це швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що, в свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади.