Logo
7 Серпня 2015, 20:50

В Івано-Франківську відкрили виставку картин художника, який влаштував інтернет-аукціон, щоб врятувати собі життя (ФОТО)

У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрили виставку-аукціон робіт франківського художника Михайла Тимчука, який влаштував інтернет-аукціон своїх картин, щоб зібрати кошти на операцію з трансплантації нирки.

10

Зібрати 100 тисяч гривень на операцію франківському художнику вдалося за два дні.

«Я думаю, що зібрати таку суму грошей допомогла людяність. Я не думаю, що люд купляли картини через те, що їм вони були потрібні в цей час. Швидше за все, покупці хотіли допомогти художнику зібрати кошти, щоб врятувати йому життя. У цій благодійницькій акції переміг саме людський вчинок. Михайло мав, що запропонувати людям, він мав власні роботи  і це дало змогу йому стати на дуже високий моральний щабель», – каже директор Музею мистецтв Михайло Дейнега.

Сам же художник зізнається, що просити грошей на операцію йому було незручно. Навіть продавати власні картини йому було не завжди просто, адже, за його словами, він не є «бізнесовим».

«Операцію мені потрібно було зробити ще в минулому році, але грошей не було. А вже зараз просто немає вибору, потрібно було діяти. Я довго думав, де взяти гроші. Єдине, що я можу дати людям – це мої картини. В мене виникла ідеї запропонувати свої роботи людям. Ми навіть аукціон, який відбувся в інтернеті не планували. Все було спонтанно», – розповів Михайло Тимчук.

16

За його словами, багато небайдужих людей не брали участі в аукціоні, а почувши його історію просто пропонували гроші та допомогу.

«Є бізнесмен з Києва, який просто запропонував дати мені 45 тисяч гривень. Я вирішив подарувати йому не виставлену на аукціон ікону, теж мою роботу. Люди пропонують різну допомогу, одна жіночка запропонувала дати машину з водієм, щоб поїхати в Київ на операцію. Насправді я не думав, що все так вийде», – зазначив художник.

У вересні прикарпатські художники планують провести ще один аукціон, на якому продаватимуть свої картини. Виручені з нього кошти підуть на дорого вартісну післяопераційну реабілітацію Михайла Тимчука.

2

1

3

4

5

6

7

9

8

11

12

14

15

13