Logo
27 Грудня 2014, 21:37

В Івано-Франківську відкрився перший громадський ресторан «Urban Space 100» (ФОТО)

Сьогодні, 27 грудня, в Івано-Франківську відкрився перший в Україні громадський ресторан. «Urban Space 100» ("урбан спейс", англ. – "міський простір") – це соціальне підприємство у форматі ресторану. Унікальність його полягає в тому, що прибуток направляється винятково на реалізацію громадських проектів Івано-Франківська.

1

Це перший в Україні громадський ресторан. Засновниками проекту виступили 100 меценатів, які вирішуватимуть, на які проекти розвитку міста направляти прибуток. Кожен зробив благодійний внесок у сумі 1000 доларів США. Кошти були витрачені на відкриття закладу.

 «Urban Space 100» - це сучасний ресторан, створений не з метою отримання прибутку, а з метою досягнення соціальних цілей, тому він і називається – громадський ресторан. Мета його – перетворення Івано-Франківська на сучасне, тепле місто, в якому хочеться жити, в яке хочеться повертатися, яке дає приклад іншим містам», – розповів представник «Теплого міста» Віктор Загреба.

За його словами, ресторан вже зараз став майданчиком для міських ініціатив, які роблять місто кращим. Це буде місце для презентацій, обговорень проектів розвитку, вивчення досвіду міст світу та інших некомерційних заходів, відкритих для усіх містян. Ресторан буде безкоштовним для таких ініціатив.

«Коли ми робили цей ресторан, ми враховували всі ті моменти, про які зазначив Віктор. Сам заклад побудований таким чином, щоб в ньому було дуже легко провести будь-яку  подію, він облаштований всіма необхідними мультимедійними речами. Ми розробили спеціальний дизайн, дуже простий, але при цьому повністю натуральних матеріалів. Намагалися створити приємну міську атмосферу», – розповів операційний директор компанії «23 ресторани» Олександр Токмиленко.

На відкритті проходила панельна дискусія на тему «Як розвивати громадський простір?». Учасниками дискусії стали відомі громадські діячі Марія Насєдкіна, засновниця та координатор проекту «Дивовижні», Андрій Зінченко, один із засновників української мережі енергетичних інновацій «Greencubator», громадський активіст у сфері енергетичних інновацій, енергоефективності і відновлювальної енергетики, та Володимир Воробей, директор «PPV Knowledge Networks», компанії, що надає послуги зі створення і підтримки мереж знань та комерціалізації технологій.

Більше про «Urban Space 100» можна дізнатися на офіційному сайті www.urbanspace.if.ua.

2

3

4

5

6

12

7

8

11

10

9