Logo
18 Червня 2019, 18:00

В Івано-Франківську відзначили 30-річчя першої публічної молитви УГКЦ

Цьогоріч Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, в рамках відзначення 30-ї річниці виходу з підпілля, вирішила по-особливому вшанувати жертв наших попередників, які взяли участь в першому публічному богослужінні УГКЦ в міста Івано-Франківську.

На свято Зіслання Святого Духа, 16 червня, в Меморіальному сквері відбулася Архієрейська божественна Літургія, яку очолив Владика Володимир Війтишин у співслужінні чисельного духовенства Івано-Франківської Митрополії.

Як і 30 років тому, так і сьогодні, на Зелені свята вшановуємо своїх національних героїв на цвинтарях, а тому ця молитва стала символічним продовженням традиції нашої Церкви та нашого народу, повідомляє пресслужба Івано-Франківської Архієпархії, інформує Типовий Франківськ.

"Сьогодні для нас уже звичні публічні богослужіння: загальноміські Хресні дороги, хода Вервиці, молебні, панахиди. А ще 30 років тому подібного роду прояв віри чи національної ідеї міг би коштувати його учасникам свободи і навіть життя, бо ці події відбувалися в час панування Радянського Союзу, в переслідування та страшного атеїзму на наших землях", - зізнається в часі проповіді Митрополит Володимир.

По завершенні урочистої Служби Божої Архієрей нагородив грамотами учасників подій 30-річної давності за непохитну віру та активну патріотичну позицію до рідної Церкви і Держави України.

Митрополит Володимир привітав колектив ЦМКЛ з Днем медичного працівника.

Опісля духовенство та вірні помолимося панахиду за всіма полеглими героями, які віддали своє життя за волю та незалежність нашої Батьківщини. Також до присутніх звернулисяся очевидці та учасники тих подій на Прикарпатті.