Logo
12 Лютого 2024, 16:00

В Івано-Франківську за коларабоціонізм засудили двох «чиновниць» із Херсонщини

За публічного обвинувачення прокуратури Прикарпаття двох мешканок Херсонщини визнано винними у колабораційній діяльності, передає Типовий Франківськ.

В суді прокурори довели, що громадянки України добровільно пішли на співпрацю з ворогом та зайняли посади в окупованому селі Микільське. Одна з них «очолила» громаду, а інша – заклад дошкільної освіти.

Так звана голова в незаконних органах місцевого самоврядування проводила агітаційну діяльність з метою популяризації ворожої влади, а також формувала списки жителів для незаконного референдуму про входження окупованих українських територій до складу рф.

Очолити громаду їй, як уродженці рф та проросійській активістці, у серпні 2022 року запропонував заступник гауляйтера Херсонщини. Після звільнення правобережжя Херсонщини вона втекла до росії.

Її засуджено заочно до десяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на п'ятнадцять років та з конфіскацією майна.

Інша засуджена як директорка дошкільного закладу впроваджувала стандарти освіти держави-агресора, проводила антиукраїнську пропаганду та зросійщення.

Під її керівництвом із дошкільної програми було вилучено українську мову та українознавчі дисципліни та запроваджено вивчення російської мови та історії.

Суд призначив їй покарання – два роки позбавлення волі, а також позбавив її права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування і закладах освіти строком на десять років.

"Вироки суду набрали законної сили. Строк відбування покарання засудженим рахуватиметься з моменту їх затримання", - йдеться в повідомленні.