Logo

В Івано-Франківську змінюють систему реєстрації в дитячі садки: відтепер буде чесна черга

З 1 грудня 2021 року запроваджують автоматизовану систему «Е-садок», яка працюватиме на платформі sadok.bloqly.com.

Про це повідомила заступниця міського голови з питань освіти, культури, стратегії міста та цифрової трансформації Вікторією Дротянко.

На платформі bloqly вже функціонує електронна реєстрація дітей у школи та система з контролю шкільного харчування.

Вперше електронну реєстрацію до дошкільних навчальних закладів в Івано-Франківську запровадили у 2012 році.

З січня 2013 набір до садків відбувався виключно згідно з цим реєстром, а не по запису “в зошиті” завідувачки ДНЗ. Мотивація запровадження електронної черги проста – уникнути хабарництва і кумівства. Серед мінусів – щоб мати реальний шанс потрапити в садок, реєструватися в ЦНАПі потрібно було одразу після народження малюка. Перевагу мали ті, хто народився швидше. А от батькам “літніх” дітлахів можна було лише поспівчувати. Їхні шанси потрапити в ясла практично прирівнювалися нулю. Та навіть у молодшу групу не завжди вдавалося пройти з першої спроби.

"Тепер всі діти будуть у рівних умовах під час зарахування у дитячий садок: немає значення, в якому місяці народилась ваша дитина. Це означає, що більше не потрібно реєструвати дитину у дитсадок з моменту народження, як було у попередній реєстрації. Це потрібно буде зробити за декілька місяців до вступу у дошкільний освітній заклад", - пояснює Вікторія Дротянко та додає, що подати заявки батьки зможуть зразу у декілька дитсадків, так само як зі школою. Однак, якщо один ДНЗ підтвердить зарахування дитини, то інші заявки буде автоматично видалено з системи.

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване