Logo
24 Липня 2018, 12:22

В Івано-Франківську зростуть ціни на воду

ПАТ "ДніпроАзот" відновило роботу, і хлор зараз надходить у Водоканали України. Проте через підвищення ціни на хлор вартість води в Україні зросте мінімум на 2-3% незалежно від розміру міст. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла віце-президент Асоціації Водоканалів України Ольга Бабій.
"Підвищення ціни на хлор вплине на кожного споживача в Україні, тому що за рахунок збільшення вартості хлору вартість води зросте мінімум на 2-3% незалежно від розміру міст. Коли ми говоримо про їхнє ("ДніпроАзоту") монопольне становище, то вони де-факто не визнаються монополістом, вони просто є монополістом і тут треба буде з цим щось робити. Це рішення по "ДніпроАзоту" повинні ухвалювати компетентні органи, зокрема Антимонопольний комітет і СБУ, оскільки це питання національної безпеки", – розповіла Бабій.
Вона також зазначила, що тепер в Україні серйозно замислилися над тим, щоб компанія "ДніпроАзот" не залишалася надалі монополістом.
"Ми зробимо висновки. І будемо налагоджувати імпорт, створювати резерви і мати імпортовані контракти для запобігання таким наслідкам у майбутньому", – сказала віце-президент Асоціації Водоканалів України.
Вона додала, що ситуація з "ДніпроАзотом" оживила дискусію про те, які є альтернативи очищенню води хлором.
"Я думаю, що ми зробимо хороші висновки, терміново залучимо науку, визначимо типи очищення води для різних міст України та реалізуємо це через програму "Питна вода", – розповіла Бабій.
Івано-Франківськ не залишиться без води через зупинку "ДніпроАзоту". До слова, вже 27 липня відбудуться громадські обговорення встановлення/зміни тарифів на 2019 р. на централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Джерело: Фіртка

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram