Вже незабаром в Івано-Франківську відкриють Музей Небесної сотні - перший і поки що єдиний заклад, який вмістить у собі арт-об'єкти присвячені Революції Гідності.
Ініціатором створення музею виступив відомий прикарпатських художник Роман Бончук. Ідею підтримав народний депутат України Олександр Шевченко, який допоміг із приміщенням, матеріалами та ремонтними роботами.
Сьогодні на 500 квадратних метрах приміщення на вулиці Коновальця кипить робота.
За словами Романа Бончука, вже розроблена цілісна концепція внутрішнього інтер'єру і наповнення музею.
Центральну експозицію становитиме діарама про події на Майдані, роботу над якою митець вже майже завершив. Згідно задуму, частина панорамного панно виходитиме у скульптури, які розміщуватимуться перед нею.
"Діарама готова на 70% відсотків. Постійно її удосконалюю, переробляю. Вирішив останню частину переробити - трохи надав позитиву. Плануємо, що в приміщенні розмістимо її площею десь до 80 м. кв. - 28х3м., - розповідає Бончук. - також десь 10 метрів діарами виходитиме у скульптури. Це буде ілюзія бруківки, шин, ящиків, бочок. Передній план - хочемо зхобразити наче оборонний вал, за яким будуть скульптури людей, які кидають коктейлі молотова. Тобто на визначеній частині діарами люди переходитимуть в об'ємних людей"
За колонами - "Провулок слави". У ньому - роботи, які Бончук виконав за час підготовки діарами. Протилежна сторона буде темного кольору і вона також підсвічуватиметься.
У кінці "Провулка слави" - планують розмістити окремий куток Героя Небесної Сотні Романа Гурика. На разі ініціатори разом з батьками Героя збирають усю інформацію про нього і готують до видавництва книгу про Романа.
На окремій стіні встановлять ікона Небесної Сотні, яку Роман Бончук призентував нещодавно, а біля вікон - експозиція з артифактів Майдану - каски, бити, одяг Героїв, який люди звезуть сюди з усією України.
"На цій стіні буде розміщена ікона Небесної сотні, яку я вже раніше презентував. Перед нею плануємо зробити повноцінний іконостас. Біля вікон зробимо тумби - на них розміщуватимуться каски, біти, одяг героїв Майдану, які люди звозитимуть з усієї України", - розповідає художник.
Що ж до атмосфери музею, то стеля буде чорною, щоб, за словами Романа Бончука, відвідувачі змогли відчути таргедію, яку пережив український народ взимку.
"Стеля буде чорна - хочемо зробити камерність закладу з акцентом на трагедію народу. Також плануємо мінімум освітлення і музикальний супровід. Так щоб присутні відчули себе у тій атмосфері", - розповідає Бончук.
Обіцяють організатори Музею здивувати і фасадом - він буде цілком чорного кольору, а біля входу відвідувачів зустрічатимуть дві скульптури воїнів зі щитами. Вночі фігури підсвічуватимуться.
А ще в окремому приміщенні поруч відкриють малу динамічну галерею музею, де кожні два-три тижні змінюватиметься експозиція: "Хочемо, щоб люди з усієї України, які малювали або ж створювали якісь арт-об'єкти мали змогу приїхати сюди зі своїми роботами і показати їх. До неї буде окремий вхід поруч з вулиці. Усі стіни будуть у експозиції. Ми почнемо з наших студентів Інститут культури і мистецтв. Тут будуть проводитися конкурси, виставки. Ми робитимемо вільні експозиції".
"Ми не робимо просто приміщення музею. Ми робимо архів, тут буде дирекція музею, робимо усі належні умови для того, щоб сюди приходили люди. Хочемо, щоб нарешті в Україні був такий музей. Я сам би не зміг це все зробити. Я зробив концепцію музею. Усе решта - допомога і підтримка Олександра Шевченка", - наголошує Бончук.