Logo
23 Вересня 2015, 17:53

В медичному університеті Івано-Франківська ділились здобутками та планами

Сьогодні, 23 вересня відбулась прес-конференція з нагоди святкування 70-х роковин Івано-Франківського національного медичного університету. На заході крім представників ректорату були присутніми перший випускник цього ВУЗу Михайло Ковалишин, хірург-філософ Степан Геник, про якого ще півстоліття назад кіностудія іммені Довженка, знімала кіно.

Під час прес-конференції журналістам показали фрагмент із фільму "Доброго здоровячка", створеного  до ювілею університету. Премєра фільму відбудеться 25 вересня в кінотеатрі "Люмєр". Про унікальні моменти фільму розповіли його автори та актори. Перший випускник тоді ще Станіславського медінституту, Михайло Ковалишин ділився неймовірними історіями своєї медичної практики. Зокрема, під час роботи в Малі, йому вдалося врятувати пацієнту ногу, що відкусив бегемот, а також навіть доводилось витягувати голку із серця пацієнтки та багато іншого.

уні

Керівництво ВУЗу розповідало про останні здобутки та плани університету. Зокрема, як наголосив ректор Микола Рожко, університет за тривалий термін нарешті вибрався з боргів, зараз на його рахунку є близько 130 млн гривень, що дозволяє повністю виплачувати зарплатню працівникам (біля 9 млн гривень), а також забезпечувати студентів всім необхідним обладнанням. На сьогодні пріоритетним завданням для університету є створення власної клініки, з усією небхідною технікою. Також університет намагається відповідати на сучасні виклики перед державою, насамперед, створюються військові кафедри, багато медиків з ВУЗу служили та служать в АТО, мають нагороди "За мужність". В університеті як дисципліна вільного вибору функціонує "Військова медицина", яка активно обирають студенти.