Logo
10 Липня 2023, 12:46

В Обертинській селищній раді намагаються приховувати розмір премій та доплат для місцевих чиновників?

У травні 2023 року на інформаційних сайтах Івано-Франківщини з’явилася інформація про ймовірні правопорушення та зловживання в діяльності Обертинської селищної ради, про це інформує СТИК-ANTIКОРУПЦІЯ.

Зокрема, йшлося про земельний аукціон щодо права оренди земельних ділянок на території Обертинської громади, який, за словами місцевої мешканки, відбувався без оголошення електронних торгів, тобто з порушенням законів України.

Місцеві жителі підозрюють, що кошти, які були виручені на так званому “земельному аукціоні”, могли піти не на рахунок Обертинської громади, а були спрямовані до підозрілого благодійного фонду “Все найкраще дітям”, який був зареєстрований на території їхньої громади ще у 2016 році, але про його діяльність місцевим мешканцям нічого невідомо.

Тоді ж було повідомлено про ще одне грубе порушення в діяльності цього органу місцевого самоврядування, коли заступник голови Василь Луцик оголосив про скликання чергової сесії селищної ради, не маючи для цього відповідних посадових повноважень.

Окрім того, у місцевих мешканців з’явилися підозри щодо інших можливих порушень збоку  селищного голови Обертинської ТГ. У конфіденційних розмовах йшлося про можливість неправомірної виплати премій та матеріальної допомоги місцевим посадовцям. Як стало відомо нашому виданню, на початку червня до Обертинської селищної ради було направлено запит щодо грошових заохочень посадових осіб цього органу місцевого самоврядування у 2022 році.

В інформаційному запиті на ім’я селищного голови Віктора Хамута містилося прохання надати інформацію про загальну суму коштів, виплачених у вигляді премій та матеріальної допомоги (у розрізі кварталів та місяців) посадовим особам місцевого самоврядування, а також надати перелік посадових осіб місцевого самоврядування Обертинської селищної ради, які ці виплати отримували.

Станом на 9 липня відповіді на цей запит так і не надійшло.

Не можна сказати, що реакції від Обертинської селищної ради не було жодної. 13 червня до журналіста зателефонували, повідомили, що отримали запит, і запросили приїхати до Обертина, щоб дізнатися всю інформацію, яка його цікавить.

Зі згоди журналіста, який надіслав запит, Стик.Антикорупція  публікує запис розмови, яку з ним вели секретар виконкому (відповідно до інформації офіційного сайту Обертинської ТГ на цій посаді працює Марина Адамович) та голова селищної ради Віктор Хамут, який підключився до бесіди. Цікаво, що під час розмови голова заявив, що зрозумів текст інформаційного запиту, бо “вчився в школі і вміє читати”, але водночас припустив, що, готуючи відповідь на запит, бухгалтер “може помилитися, може неправильно скласти дві цифри докупи”.

Оскільки письмової відповіді на адресу, вказану в запиті, станом на 9 липня так і не було, ймовірно, цю розмову  в селищній раді вважають достатньою, щоб пояснити труднощі, які виникають з тим, щоб підрахувати суму коштів, які упродовж 12 місяців 2022 року отримували у вигляді премій та матеріальної допомоги посадові особи місцевого самоврядування.

С (Секретар): Це Обертинська селищна рада секретар виконкому. Ми отримали від вас інформаційного запиту про надання інформації про наші заробітні плати і тому подібне

Ж (Журналіст) Там тільки про премії і винагороди окремі…

С: Я зрозуміла, просто ви хочете і в розрізі місяців і кварталів, нам треба комусь одному сидіти, лишити роботу і вибирати. А ми могли би вас запросити до нас, щоб ви пофотографували собі оригінали документів?

Ж: Я зараз не маю такої можливості, щоб приїхати.

С: У нас відділи неповні, хтось мусить залишити роботу і сидіти вибирати. Бо в нас є, наприклад, відомість нарахування заробітної плати і прізвища людей, і процент зарплати, оклад, премія і все, що воно стосується. І окремо у розрізі, то треба на декілька днів лишити роботу одній людині і друкувати це, виписувати окремо. Як би ми правильно поступили? Хотіли би вас запросити, щоб ви таки побачили оригінали. Єдине, що вам скажу — у нас все у межах фонду заробітної плати, положення про преміювання є, затверджене.

Ж: У будь-якому разі ви мені відповідь якусь надайте, якщо не в розрізі кварталів, то в загальних сумах. Я погано уявляю, як це у вас виглядає, щоб щось порадити.

С: Бо ті всі чотири пункти, що ви питаєте, ви не уявляєте, який то об’єм роботи, на скільки днів треба бухгалтеру лишити всю роботу і просто виписувати на окремий листочок і формувати вам відомість і тому подібне. Це не є секрет. Не є щось таке. Це просто залишаєш роботу і готуєш дурницю… Приїдьте, будь ласка, раз вас цікавить, ви побачите всі відомості, всі накази.

Ж: У мене щоденна робота, я не маю можливості покинути її і виїхати. Тому я і запит надіслав, а не під’їхав.

С: Голова готовий у вихідний вийти на роботу, спеціально надати всі оригінали документів і вам це буде простіше.

Ж: А якщо би ви просто зняли копії та й надіслали мені? Це також було би простіше.

С: Справа в тому, що копії відомостей селищної ради — це є апарат селищної ради за 12 місяців, плюс є відділи, які мають статуси юрособи, які окремо. Це все плюс декілька… Плюс по два розпорядження, як мінімум, на преміювання для цих підрозділів і для апарату селищної ради. Це треба один день фотографувати, складати і вибирати.

Ж: Якщо я під’їду до вас і буду робити те, що ви кажете, я теж потрачу цілий день на те, щоб фотографувати і знімати.

С: Раз вас зацікавила ця інформація…

Г (Голова): Хоче знати…

С: …то ви приїжджайте і дивіться

Г: Хочете паралізувати роботу селищної ради? Ще два таких журналісти…

С: Повірте, що ви не єдиний… А в нас замість п’яти два бухгалтери, виконують той самий об’єм роботи.

Ж: Я можу переформулювати запит, але…

С: Ми можемо надати відповідь — все у межах фонду заробітної плати. Ми не можемо це порушити. Положення на преміювання є однозначно, затверджене на сесії, все, як має бути, ми не можемо на гривню помилитися, посунутися десь кудись. Хочете переформулюйте, а ні, то даємо просто. Хочемо, щоб ви побачили все, що ви хочете, але побачите, що самі будете пів дня фотографувати. А щоб вибрати окремо, як ви хочете у розрізі місяців…

Ж: Про загальну суму коштів ви ж можете надати інформацію? Просто про загальну суму коштів виплачених у вигляді премій посадовим особам?

Г: Це селищний голова, мене звати Віктор Хамут. Ми дамо вам відповідь на ваш запит у тому вигляді, який він є на сьогоднішній день, хочете щось переформатовувати, давайте другий запит. Нащо нам переформатовувати. Хочете подивитися реально, приїжджайте, фотографуйте, кладемо 12 папок на стіл в залі засідань і працюйте хоч три доби.

Ж: Вікторе Броніславовичу, йдеться про загальну суму…

Г: Я читаю в вашому запиті про що йдеться, я ходив до школи і вмію читати.

С: І квартал, і місяць. Якщо даємо по місяцях, нащо ще окремо збивати на квартал.

Ж: Ви дайте відповідь про загальну суму коштів, я ж не кажу… Напишіть, що у розрізі кварталів та місяців неможливо через великий обсяг витрат часу.

Г: Давайте так, є інформаційний запит, він зареєстрований, даємо відповідь таку, яку вважаємо за потрібне. Якщо не сподобається, нехай надсилають інший.

С: Добре, ми даємо протягом 5 робочих днів, але вказуємо, що запрошуємо вас, щоб ви побачили оригінали.

Ж: Як буду мати можливість, обов’язково би під’їхав.

Г: Так, так, так, знайдіть будь ласка таку змогу, ви будете мати перед собою оригінали і у вас не буде ніяких… Толку з того, що ми зараз будемо вибирати, бухгалтер може помилитися, може неправильно додати дві цифри докупи.

Ж: Якщо копії цих документів неможливо переслати, так і поясніть — неможливо. Але загальну суму і перелік посадових осіб – не складає великих труднощів.

С: То зараз треба сідати і вибирати 30 людей… у нас є 28 осіб у самому штаті Обертинської селищної ради. А є ще відділи зі статусом юрособи.

Ж: І всі отримували премії?

С: У нас нема різниці – як є, то вона є для всіх, якщо нема, то нема ні для кого У нас нема виділення окремо, бо хтось там дуже. Може бути, що хтось меншу суму взяв, а хтось більшу.

Ж: То напишіть загальну суму і що вона виплачена всім працівникам.

С: Якщо вона є, вона для всіх працівників… Ми тоді готуємо. Але ви приїдьте пофотографуйте, нема ніякої корупції. Приїхав “Інформатор Коломиї” (місцеве видання, – ред.), у них спеціалісти мають більшу зарплату, ніж наш голова. Але він побачив оригінали просто усіх документів і повірте, що таке ОТГ маленьке, шо аж смішно. Добре, ми вам відповімо і чекаємо вас.