Logo
12 Листопада 2021, 16:24

В області розробляють проєкт Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря Івано-Франківської зони на 2021 – 2025 роки

Сьогодні на сесії Івано-Франківської обласної було розглянуто питання про програму  державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря зони «Івано-Франківська» на 2021-2025 року.

Доповідав начальник управління екології та природних ресурсів обласної держаної адміністрації Андрій Пліхтяк.

Запровадження такої системи сприятиме забезпеченню кращої якості атмосферного повітря, та як наслідок збереженню здоров’я людей і довкілля.

Мета програми та впровадження системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря:

●     створення мережі постів/станцій автоматичного контролю якості атмосферного повітря на території області;

●     виявлення районів/місць забруднення атмосферного повітря;

●     розроблення та впровадження місцевих планів поліпшення якості атмосферного повітря;

●     інформування населення про якість атмосферного повітря в реальному часі в онлайн режимі.

Згідно цієї програми у Івано-Франківській області передбачається 14 постів, 1 мобільний.

Депутат обласної ради від політичної партії "Платформи Громад" Назарій Іванів зазначив: «Мене, як жителя Брошнів-Осади цікавить, коли буде такий пост у Брошнів-Осаді, який буде інформувати жителів в онлайн-режимі про стан екології? Оскільки, зараз ми чуємо про те, що завод "Свісс Кроно" планує будівництво нового відділення з виробництва формальдегідних смол потужністю сорок чотири тисячі тонн в рік. Екологічна ситуація в громаді дуже болюче питання".

Начальник управління екології та природних ресурсів обласної держаної адміністрації сказав: «У 2023 році пункти спостереження за екологічною ситуацію планують облаштувати в таких населених пунктах: Брошні-Осада, Бурштин, Долина, Ямниця, Княжолуки, Тустань, Небилів. Це всі пости в межах санітарно-захисних зон найбільших забруднювальних підприємств, які є на території області».

Дана програма була підтримана!

 

Фото з відкритих джерел