Logo
22 Грудня 2022, 20:02

В окупованому Маріуполі знайшли понад 10 тисяч нових могил

У тимчасово окупованому Маріуполі знайшли близько 10 300 нових могил. Більшість з них розташована на цвинтарі у Старому Криму.

Про це повідомляє The Associated Press з посиланням на дані супутникові знімки. З початку березня зафіксували значне розширення місць поховання.

Наразі загальна площа з могилами становить понад 51500 квадратних метрів. Журналісти агентства за допомогу безпілотників провели розслідування. Вони дізнались, що росіяни використали важку техніку, щоб викопати довгі траншеї. Пізніше їх засипали.

Тепер могили виглядають як земляні насипи. На деяких з них є дерев'яні хрести з іменами й датами, однак в основному вони позначені маленькими табличками з подряпаними від руки цифрами. Зазначається, що на деяких могилах було одразу декілька номерів, що вказує на більшу кількість останків у могилі.

Агентство проаналізувало наявні відеоматеріали і дійшло висновку, що в середньому на кожні шість квадратних метрів трапляється одна могила. Журналісти також вивчили дані з цвинтарів у селах Мангуш та Виноградне, де з березня вирили аналогічні братські могили.

 

 

 

Фото з відкритих джерел