Logo
24 Квітня 2019, 17:38
Теги: ікони

В Палаці Потоцьких презентували виставку сучасних ікон

Сьогодні, 24 квітня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція з нагоди відкриття виставки сакрального мистецтва.

Як розповів художник Ярема Стецик, митців об‘єднала ідея створення муралів. 

«Ми вирішили зробити перший в Україні фестиваль муралів сакрального напряму. Ми будемо інформувати людей через інформаційні таблиці, що мешканці міста могли почитати, що означає кожен мурал», - розповідає автор і художник першого муралу на Незалежності Орест Базюк.

«Вчора відкрився мурал «Херувим» на вулиці Лепкого. Якщо ви будете проїжджати, ви помітите мурал швидше як прикрасу. Воно не кидається в очі зі своїм християнським змістом. А от коли вже прочитаєте, все зрозумієте», - додає Стецик.

На фасаді будинку по вулиці Лепкого також виконується другий мурал «Шнурки любові». Назву муралу авторка Олена Смага взяла з книги Осії, де говориться про те, що Бог поєднає людей шнурками любові.

«Я як архітектор мислю, зазначу, що у Франківську немає 3D муралів», - зазначає Володимир Гайдар.

«Кожна з робіт на виставці - це ескіз до муралів», - додає Ярема Стецик.

Як додає о. Михайло Віхоть, фестиваль «Вгору серця», до якого має відношення і дана виставка, цьогоріч пройде уже 12 раз. В рамках фестивалів в Палаці Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» діє акція "Стань і Слав".

«Ми проводимо виставку сучасної ікони, цілком зрозумілої для людей. Сучасна тобто нетрадиційна, та яка постійно в пошуку. Художники, яких зібрав разом пошук нових форм і експериментів. Я відчуваю це інстинктивно якось», - відзначив митець Олесь Базюк.